Bergamotlu Yeşil Çay Zayıflatır Mı?

Bergamot çayları tatlandırmak ve faydalarını arttırmak için sıkça kullanılan bir bitkidir. Bergamot aromalı yeşil çay ise son yıllarda üreticiler tarafından raflara eklenmiş ve birçok tüketicinin beğeni ile kullanımına sunulmuştur. Birçok tüketiciye göre faydaları saymak ile bitmeyen yeşil çay bir de bergamot ile birleşince lezzet ve fayda açısından sınıf atlayarak üst düzeye çıkmaktadır.

Bergamotlu Yeşil Çayın Etkileri Yeşil Çay İle Aynı Mıdır?

Yeşil çay ödem atıcı, toksin uzaklaştırıcı, gençleştirici ve zayıflatıcı etkilere sahip olduğundan son derece geniş bir kitle tarafından tüketilmektedir. Birçok diyet programında baş rolü oynayan bu bitkinin bergamot ile birleşimi ise etkilerinin artmasına neden olur. Antioksidan, yağ yakıcı, metabolizma hızlandırıcı ve enerji verici etkisi yeşil çayın bergamotlusunda da bulunmaktadır.

Bergamotlu Yeşil Çay Kilo Verdirir Mi?

Sıradan yeşil çay gibi bergamotlu yeşil çay da kilo verdirme özelliğine sahiptir. Lezzeti kişiden kişiye değişiyor bile olsa sağlığa etkileri birbirinin aynıdır hatta bergamotlu yeşil çay etkilerini çok daha hızlı bir biçimde göstermektedir. Yeşil çayın acımsılığını alan bergamot birçok kişi için yeşil çay içmenin çaresi haline gelmiştir. Bergamotlu yeşil çay yemeklerden sonra şişkinliği alır, sindirimi kolaylaştırır, söktürücüdür ve metabolizmayı hızlandırır. Eğer yeşil çayı tek başına tüketmekte zorlanıyor iseniz büyük bir gönül rahatlığı ile bergamot aroması eklenmiş yeşil çayı tüketebilirsiniz.

Yorum yapın