Callanetics Egzersizleri ile Zayıflarken İncelin

Fazlalıkların şikâyetçi olan özellikle bayanlar forma gitmek ve fit olmak için çeşitli egzersiz programları yapmaktadırlar. Diyet ve egzersiz konusunda kararsız kalan bayanlar büyük bir vakit ayırarak en etkili ve sağlıklı şekilde zayıflamanın yollarını aramaktadır.

Callanetics egzersiz programları son yıllarda çok sık adını duyursa da aslında 702lı yıllarda ortaya çıkmıştır. Pilates, yoga ve baleyi birleştirerek en etkili şekilde sıkılaşmayı hedeflemektedir. Callanetics egzersizleri ile kısa bir süre içerisinde vücut şekilleniyor ve kaslar sıkılaşıyor.

Callanetics Egzersizleri Kilo Verdirir Mi?

Callanetics egzersizleri zayıflatarak kilo verdirmektedir. Aslında normal bir diyet ile vereceğiniz 1 kiloyu eğer Callanetics egzersizleri uygulayarak verirseniz alacağınız sonuç iki katı etkili olacaktır. Bazı insanlar kilo verdiklerini fakat görünümünde değişim olmadığını söylerler. Callanetics egzersizinde durum bunun tam tersidir. Tartıda hiç kilo vermemiş gibi gözükseniz bile kaslar sıkılaştığı için bir incelme sağlayacaksınızdır.

Callenetics Egzersizleri Ne Kadar Sürede Etkisini Gösterir?

Callanetics egzersizlerini her gün 1 saat yapmalısınız. Eğer elinizde olmayan nedenlerden dolayı ara vermek zorunda kaldıysanız, bu süre en fazla 3 gün olmalıdır.  Callanetics egzersizlerini düzenli olarak yapan birinin 7 saatlik bir jimnastik ile aynı derecede etki göstereceği savunulmaktadır.

zayiflama

Callanetics programı her yaştan bireyler için uygundur. Özellikle ilerleyen yaşlarda sırt ağrısı problemi yaşayanlar için oldukça etkili bir egzersiz programıdır. Mantık olarak bir kas kümesini çalıştırırken diğer taraftaki kaslar dinlenmektedir. Bu yüzden çok zorlanılabilecek hareketler bu egzersiz. Programında yer almamaktadır.

Callanetics egzersizlerinin sonucunu görebilmek çok kısa bir süre içerisinde mümkündür. Sadece birkaç gün yaptığınız durumda bile etkisini fark etmeye başlayabilirsiniz. İlk başlarda size zor gelebilecek hareketler olabilir fakat zamanla vücudunuz alışır ve zorlanmadan yapabilirsiniz.

Her gün 1 saatinizi ayırarak 10 saatte 10 yaş gençleş videoları ile Callanetics egzersizlerine başlayabilirsiniz. 10 gün sonunda vücudunuz harekete biraz alışmış olarak ve o zaman da süper Callanetics programlarına başlayabilirsiniz. İsterseniz DVD’sini satın alarak yapabilirsiniz. İsterseniz de internetten izleyerek rahatlıkla yapabilirsiniz. Kilo vermek isteyenler buna ek olarak da Cardio Callanetics programı ile kilo verebilirler. Düzenli bir şekilde bu egzersizler uygulandığı zaman kalıcı sonuçlar elde edebilirsiniz.

Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü mezunu genç bir diyetisyenim. Zayiflamaiksiri.com sitesinden geniş bir kitleye ulaşmak ve insanların kilo verme süreçlerinde destek olmak istiyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Onur Şenmenekşe dedi ki:

  Paylaşımlarınızın devamını bekliyorum. Güzel bir yazı olmuş teşekkürler.

 2. Ceyhun dedi ki:

  Birde erkekler için olanı da paylaşsan hani olmaz mı? Sadece bayanlar değil fazlalığı olan..

 3. Zayıflama İksiri dedi ki:

  Bu yazı gerçekten biraz bayanlara yönelik oldu ama diğer yöntemleri, erkekler de rahatlıkla uygulayabilir.

 4. mert dedi ki:

  Callanetics güzel ve etkili bir proğram.. ama ben yaparken sıkılıyorum ya hareketli sporlarla daha iyi anlaşıyorum galiba

 5. Bilal Can dedi ki:

  her zamanki gibi yine güzel bir egzersiz paylaşımı hangisini uygulamamız gerektiği konusunda kararsız kaldım

 6. Zeynep Türkmen dedi ki:

  Videolarını nerden bulabilirim yardımcı olursanız sevinirim.

 7. Zayıflama İksiri dedi ki:

  Zeynep Hanım, youtube üzerinden ulaşabilirsiniz videolara.
  İndirme işlemini yapmak için de, linkin www. kısmını silin ve önüne ss yazarak giriş yapın.
  Bu şekilde rahatlıkla indirebilirsiniz.

 8. Adsız dedi ki:

  Videolara ulaşamıyorum her yerden kaldırılmış.Su 10 saate 10 yaş vvideosuna acil ihtiyacim var.betulkocoglu201@gmail adresine gonderirseniz çok ciddi sevaba girersiniz 🙁