Crossfit Zayıflatır mı?

Crossfit erkekler tarafından yapılan bir spor olarak bilinse de bayanlarda da bu sporu yapmaktadır. Crossfit ile zayıflayan bayanların verdikleri kiloların daha kalıcı olduğu ve verilen kilodan daha çok sıkılaşma görüldüğü de ortadadır.

Crossfit, vücut geliştirme amaçlı yapılan, fitness spor dalının zor bir sporudur. Sporun zor olması ile çok fazla tercih edilmeyebilir ve korkutucu olarak görünebilir. Fakat çok hızlı kilo verdirdiği için, zayıflamak için tercih edilmelidir. Düzenli bir programın yapılması ile en kısa zamanda verilen kilolar fark edilecektir.

Crossfit’in Zayıflamaya Etkisi Nedir?

Crossfit ile yapılan sporda kasların çalışması sağlanır ve yağ yakılması hızlanır. Yapılacak olan halter teknikleri, jimnastik hareketleri ve atletizm sporları birlikte kullanılarak hızlı bir şekilde kilo vermek mümkündür. Yapılan hareketler ağır olduğundan nabız hızlanacak ve metabolizma çok hızlı çalışmaya başlayacaktır. Crossfit, spor salonlarında yapıldığı gibi, evde de yapılabilmektedir. Fakat etkili ve hızlı kilo verilmek isteniyorsa, spor salonlarında çalışılması daha uygun olacaktır. Düzenli Crossfit egzersizleri ile kısa zamanda fit bir vücuda ulaşmak ve bölgesel olan problemlerden kurtulmak çok kolay olacaktır. Diyetle birlikte yapılması çift etki yaratacak ve daha sağlıklı kilo verilmesini sağlayacaktır.

Evde Yapılacak Olan Crossfit Hareketleri Nelerdir?

Şınav çekmek, mekik çekmek, barfiks, sguat, ip atlamak Crossfit hareketlerinin birkaçıdır.

crossfit-zayiflatir-mi

Vücut ağırlığı kullanılarak yapılacak olan hareketlerle kaslar çalışacak ve herhangi bir sarkma meydana gelmeden bedenin sıkılaşması sağlanacaktır.  Ayrıca koşu yapılması da, Crossfit hareketleri olarak bilinmektedir. Koşu yapılmak için uygun ve boş bir alan seçilmeli, ara vermeden yarım saat koşulması gereklidir.

Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü mezunu genç bir diyetisyenim. Zayiflamaiksiri.com sitesinden geniş bir kitleye ulaşmak ve insanların kilo verme süreçlerinde destek olmak istiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Crossfit Zayıflatır mı? için yorumda bulun

    Crossfit Zayıflatır mı? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Crossfit Zayıflatır mı? için ilk yorumu yapabilirsin.