Diyet Yapmadan Zayıflamak İstiyorum. Ne Yapmalıyım?

Diyet yapmadan zayıflama mümkün mü, zayıflayabilir miyim sorusu birçok kişi tarafından merak edilir. Diyet yapmadan zayıflamak gibi başarıları olan kişileri mutlaka görmüşsünüzdür. Sizler de diyet yapmadan zayıflamak istiyorsanız; bazı noktalara dikkat etmeniz gerekiyor.

Diyet yapmak için iradeniz yoksa yine başarılı olamayacaksınızdır. Çünkü bu şekilde de bazı konularda iradeli davranmanız gerekecek.

Diyet kuralları sizi sıkıntıya sokuyor ya da diyet için özel bir vakit bulamıyorsanız hayatınızda birkaç değişiklik yaparak kilo verdiğinizi görebilirsiniz. Özellikle sağlıklı olmak açısından bazı köklü değişikliklerin size ne kadar iyi geldiğini fark edeceksiniz.

Diyet Yapmadan Zayıflamak Mümkün mü?

Diyetsiz zayıflanır mı sorusunun cevabı evettir. Kişi istediği zaman diyet uygulamadan da istediği şekilde kilo verebilir.

Dikkat edilmesi gereken hususları bilmek yeterli olacaktır. Özellikle beslenme konusundaki hatalarınızı düzeltmeniz dahi zayıflamanız için yetecektir.

Kilo verme sürecinde illa birkaç besin aralığına sıkışmanız gerekmez. Geniş bir liste, sağlıklı bir menü ile kolayca kilo verebilirsiniz. Önemli olan gerçekten kararlı olmanızdır. Üstelik yalnızca beslenme değil spor da size yardım edebilir.

 Diyet Yapmadan Zayıflamanın Yolları

Diyet yapmadan zayıflamanın yollarından ilki yemek yeme düzeninden gelir. Öğünlerinizi tüketirken; yavaş yavaş çiğneyin ve besini midenize gitmeden sindirmiş olun.

Uzunca bir süre çiğnerseniz bu mümkün olacaktır. Çiğneme konusunda telaşlı ve hızlı hareket ederseniz besinler yeterince öğütülmeden inmek durumunda kalacaktır. Bahsi geçen bu konu kilo alma hususunda son derece önemlidir.

Yemek yerken asla acele etmeyin. Çiğnedikçe doymuşluk hissini erken hissedeceksiniz. Ne kadar çok çiğnerseniz yemek yeme oranınızda da o kadar azalma olduğunu fark edeceksiniz. Dolayısıyla çok yediğiniz için kilo almak zorunda kalmayacaksınız.

Diyet Yapmadan Zayıflama Yolları
Diyet Yapmadan Zayıflama Yolları

Uykunuzu mutlaka bir düzene sokun. Yatağa girmeden en az 4 saat önce bir şeyler yemeyi kesin. Akşam 8’den sonra yiyecek bir şey tüketmemeye çalışın. Mutlaka erken yatın. Gecenin geç saatlerinde zayıflama hormonu salgılanacaktır. Bu hormonun çalışmasını engellemeyin.

Doğru Beslenme İle Diyetsiz Zayıflama

Zayıflamak için pratik bilgiler arıyorsanız en pratik bilgi besin düzeni olacaktır. Yediğiniz yemeklere göz attığınızda ağırlıklı olarak hangi sınıftan tükettiğinizi görebilirsiniz.

Çoğu zaman karbonhidrat merkezli tüketim yapıldığı için kilo alınır. Sizin yapmanız gereken şey ise karbonhidratı asgari seviyeye indirmek olmalıdır.

Karbonhidrat ağırlıklı beslenmek yerine daha çok sebze ve hayvansal protein tüketmelisiniz. Vücudun karbonhidrata da ihtiyacı vardır ancak bu ihtiyaç yararlı küçük karbonhidratlarla karşılanabilir.

Ekmeği, makarnayı, pirinci azalttığınız zaman zararlı olan karbonhidratlardan da kurtulmuş olursunuz. Bahsi geçen besinler yerine öğünlerinizde bulgur tüketmeye çalışmanız daha sağlıklı olacaktır.

Sıvı Tüketerek Diyetsiz Zayıflanır mı?

Diyet olmadan zayıfladım diyen kişilerin hemen her biri süreç içerisinde köklü değişikliler yapan kişilerdir. Çoğu zaman katı gıdalara endeksli olan menüler ne yazık ki kilo alımını da tetikler. Kişinin zayıflayabilmesi için önce sıvı alımını arttırması daha sonra katı gıdayı da olabildiğince dengede tutması gerekir.

Çorbayı akşam öğünlerinde mutlaka tüketmeniz önerilir. Çorba daha zararsız besinlerle daha kolay doymanızı sağlayacaktır. Ana yemek öncesinde 1 porsiyon çorba tüketen kişi sonrasında ne kadar yediğine kendisi dahi şaşırabilir.

Sıvı tüketimi yalnızca çorba değil aynı zamanda suyla da mümkündür. Günlük su tüketiminiz 2,5 litre olduğunda çok daha kolay kilo verebilirsiniz çünkü metabolizmanızın hızlanması söz konusu olur. Ayrıca taze sıkılmış meyve suları da süreç içerisinde açlığı yatıştırıp toksinlerden kurtulmanızı sağlayabilir.

Düzenli Öğünle Diyetsiz Kilo Verilir mi?

Diyet listesi dendiğinde moraliniz bozuluyor, kilo verme şevkiniz kırılıyorsa bu durumda diyetsiz şekilde zayıflamayı deneyebilirsiniz.

Birçok kişi diyetin beslenmeyi düzene soktuğuna inanır. Aslında durum tam olarak öyle değildir. Kişi isterse diyet yapmadan da düzenli bir besin menüsüne sahip olabilir.

Kilo verebilmek için her şeyden önce öğün sayınıza sadık kalmalısınız. Gün içerisinde kahvaltı, ara öğün, öğle yemeği, ara öğün ve akşam yemeği olmak üzere 3 ana 2 ara öğün tüketmelisiniz. Aksi halde aç kalacağınız için bir sonraki öğünde gereğinden fazla yemek yersiniz.

Kahvaltı öğününü asla atlamayın. Erken saatlerde yapacağınız sağlam bir kahvaltı metabolizmanızın hızlanmasını sağlayacaktır. Hızlanan metabolizma, kilo vermek için ihtiyacınız olan en önemli silahtır. Ayrıca ara öğünleri de asla es geçmeyin çünkü ara öğünler açlık nöbetlerini, tatlı krizlerini sonlandıran önemli bir öğündür.

Şekeri Kesince Diyetsiz Zayıflanır mı?

10 kilo vermek istiyorum bunu nasıl yaparım diyenlere şekeri bırak önerisi yapılır. Şekeri ve şekerli tatlıları hayatınızdan çıkarın. Yüksek şeker oranlı meyveleri tüketirken de daha dikkatli olun.

Şeker tüketmeye devam ederek asla kilo veremezsiniz ifadeleri kullanılır. Şekerin insan hayatı için hiçbir yararı yoktur. Aksine kilo almaya neden olan en temel tehlikelerden bir tanesidir.

Şeker ve şekerli gıdalar yalnızca bağımlılığı temsil eder. Kişinin şeker ihtiyacı duyması bağımlı olduğunu ortaya koyar.

Hayatınızdan çıkardığınızda ise kilo vermenizin ne kadar kolay olduğun şaşırırsınız. Kilo verme sürecinde diyet uygulamayacaksanız şekeri kökten kesmelisiniz. Yararı olan bir hamle olacaktır.

Diyet Yapmadan Bitki Çaylarıyla Kilo Verilir mi?

Diyet yapmadan nasıl zayıflanır sorusunu soranlara metabolizmanı hızlandır cevabı verilir. Diyet genel olarak metabolizmayı hızlandıracak besinler içerir. Diyet yapmadan zayıflamak niyetindeyseniz bu durumda siz de metabolizmanızı hızlandıracak olan besinleri yakından tanımalısınız.

Metabolizma hızlandırma sürecinde en temel yardımcı bitki çayıdır. Bitki çaylarının toksinleri atma, ödem sökme özelliği olduğu için zayıflamaya çok büyük etkileri olacaktır.

Kilo vermek isteyen kişilerin adaçayı, papatya çayı, nane çayı ve muhakkak zeytin yaprağı çayı tüketmesi önerilir. Kilo verme sürecinde herhangi bir diyete bağlı kalmasanız da bitki çaylarının ödem sökme konusunda çok büyük yararı olacaktır.

Yeşil çay başta olmak üzere metabolizmanızı hızlandıracak çayları hayatınıza sokmalısınız ki vücudunuz idrar yoluyla tüm toksinlerden arınsın. Kilo vermek istediğinizde bu sayede ilk birkaç günde zayıflamaya başladığınızı görebilirsiniz.

Spor Yaparak Diyetsiz Kilo Verilir mi?

Diyet yapmadan spor yapmak tek başına onlarca kilo vermeyi sağlayabilir. Doğru düşünmek, doğru egzersizleri yapmak bu süreç için çok büyük önem taşır.

Diyet yapmadan beslenme alışkanlıklarınızı değiştirir bir de spora başlarsanız kilo vermeniz an meselesi olur. Düzenli kilo verme amacınız varsa düzenli sporu da hayatınıza yerleştirmelisiniz.

Kendiniz için ideal sporu seçmek için sporla zayıflama bölümümüze göz atabilirsiniz.

Kilo vermek için sporun özellikle metabolizma hızlandıran, yağ yaktıran türlerine odaklanmalısınız. Kas yapmaktan ziyade yağları eritip sonrasında kas yapmaya odaklı olmalısınız. Kilo verdikçe vücudunuz toparlanacak ve zayıflamak tahmin ettiğinizden çok daha kolay bir hal alacaktır.

Günlük olarak belirli saatlerde egzersiz yapın. Egzersiz yapmadan kilo verme sürecinde yavaş ilerleyebilirsiniz. Her gün belli bir zamanı egzersize ayırmanız önemlidir.

Diyetsiz Mekik Kilo Verdirir mi?

Diyet yapmadan kilo vermek kadınlar kulübünde de sık sık bahsi geçen konulardandır. Kişi zayıflamak niyetinde ise bu durumda diyet yapmadan da istediğini elde edebilir. Süreçte size yardımcı olabilecek temel unsur spordur. Spor yaparak fazla kiloları verebilir, yediklerinize dikkat ederseniz zayıflayabilirsiniz.

Mekik, kilo verme sürecinde en önemli egzersizlerden biridir. Diyet yapmasanız da mekiğin yardımlarını görebilirsiniz. Yediklerinizi sınırlandırıp dikkat ettikten sonra günde 10 adet mekikle 3 periyod yaparak başlayabilirsiniz. Sonrasına hızlanmalı ve mekik sayınızı arttırmalısınız.

Mekik çekmenin bölgesel kilo verme sürecine çok büyük katkısı olacaktır. Özellikle karın ve sırt bölgenizde yağlanma varsa mekik çekerek hızlıca kilo verebilirsiniz.

Diyetsiz Kilo Verirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Diyet yapmadan kilo verme süreci yaşamak isterseniz kendinize hedef koyarak işleri hızlandırabilirsiniz. Bir hedefiniz olursa amacınıza ulaşmak için sizi tetikleyecek bir şeyler olacaktır. Belli bir süre belirleyip daha sonra o süreye kadar hedeflediğiniz kiloya inmeye çalışabilirsiniz. Hızlıca zayıflayabilmek adına kişinin kararlı olması, hedef belirleyip azimle devam etmesi büyük önem taşır.
  • Kilo vermek istiyorsanız alkol alımına sınırlama getirmelisiniz. Alkol, kilo aldıran bir yoğun kalorili bir içecektir. Yanında yenilen cipsler ve kuru yemişler de bunu tetikler.
  • Kilo verme sürecinizde sakız çiğnemeyi bırakmalısınız. Sakız çiğnemek sürekli insülin salgılanmasını tetikler. Böylece sürekli kan şekeriniz aniden yükselir ve düşer. Sık sık acıkırsınız. Ayrıca mideniz besin geldiğine inanarak her seferinde kapakçıkları açıp kapatır. Bu da daha fazla acıkmaya neden olur.

“Diyet Yapmadan Zayıflamak İstiyorum. Ne Yapmalıyım?” üzerine bir yorum

  1. Diyet deyince insanın gerçekten bir hevesi kaçıyor. Diyet adı altına girmeden, sağlıklı beslenip spor yaparak kilo vermek daha iyi. Yaşasın diyetsiz kilo vermek.

    Cevapla

Yorum yapın