Ekinezya Çayı ile 1 Haftada 4 Kilo Vermek Mümkün

Ekinezyanın birçok faydasından yararlanmanın yolu, bir fincan sıcak çayın tadını çıkarmaktır. Ekinezya çayı; magnezyum, kalsiyum, demir, potasyum ve sodyum ile birlikte A vitamini, B kompleksi ve E vitamini içeren birçok vitamin ve mineral içerir.

Buna ek olarak çay, bağışıklık sisteminin güçlenmesine yardım ederek, yeryüzünde bulunan polisakkaritler ve köklerde bulunan yararlı terapötik bileşikler olan glikoproteinler, alkamitler, uçucu yağlar ve flavonoidleri içerir.

Tarçın ve Zencefil Kullanarak İçin

Tarçın ve zencefil ekleyerek çayın terapötik değerini arttırabilirsiniz. Bu karışım antioksidan özelliğe sahip olmasının yanı sıra harika bir ödem söktürücüdür. Detox karışımları içerisinde kendine önemli bir yer bulan bu karışım, kilo verme sürecinizi hızlandıracaktır. Ayrıca solunum ve yemek borunuzu etkileyerek sesinizi hiç vakit kaybetmeden güçlendirecektir.

Çayı soğuk algınlığı durumlarında boğaz spreyi olarak da kullanabilirsiniz. Çayın soğumasına izin verin ve bir sprey şişesine dökün. Şişeyi sallayın ve gerektiğinde rahatlatmak için ağzınıza püskürtün.

Ekinezya Çayı Nasıl Hazırlanır?

Ekinezya çayını aktarlardan “kirpi otu” olarak da alabilirsiniz. Çayı bir hafta boyunca düzenli tüketmeniz halinde 3-4 kilo verebilirsiniz. Çayın soğuk olarak içilmesinde herhangi bir sakınca yoktur. Su yerine bu çayı tüketebilirsiniz.

Bir kısım ekinezyayı, yaprakları, çiçekleri ve kökleri ile birlikte demlik kısmına koyun. Üzerine ¼ limon ve ¼ demet nane yaprağı (her çeşit) ile karıştırın. Yapraklar üzerine sıcak su dökün ve beş dakika demlenmesine izin verin. Tadı kötü gelirse bal ekleyebilirsiniz.

Ekinezya, çok sayıda sağlık yararı olan güçlü bir şifalı bitki türüdür. Bununla birlikte, HIV, AID’ler, multipl skleroz veya tüberküloz hastaları gibi bağışıklık sistemi zayıf olan insanlar, bir sağlık uzmanının gözetiminde olmadan ot kullanmamalıdır.

Asteraceae ailesinde papatya, ayçiçeği, yaban mersini ve krizantem gibi bitkiler için alerjiniz varsa, ekinezya alerjiniz de olabilir. Bu nedenle kullanmadan önce emin olmanızda fayda vardır.

Yorum yapın