Elmanın Zayıflama Üzerindeki Etkisi

Elma hem çok lezzetli hem de çok sağlıklı bir meyve olmasından dolayı, hemen hemen herkes tarafından tüketilmektedir. Özellikle diyet yapanların ara öğünlerinde tam anlamı ile bir kurtarıcı niteliğindedir. Elmanın her türü sevilerek tüketilmektedir. Elma, elma yağı, elma çayı gibi birçok şekillerde elma ürünleri kullanılmaktadır.

Elmanın Faydaları Nelerdir?
 •           Elma mide rahatsızlıklarına iyi gelmektedir. Özellikle gastritin oluşturduğu yanmaların giderilmesinde elma önemli bir rol oynamaktadır.
 •           Sabahları aç karna elma tüketildiği zaman, kanın temizlenmesini ve toksinlerin atılmasını sağlar.
 •           Elmanın ısırılarak yenilmesi durumunda elmanın dişleri temizlediği ve diş etlerini güçlendirdiği bilinmektedir.
 •           Elma kalp sağlığı için önemli etkenlerden bir tanesidir.
 •           Elma yiyerek kolesterolünüzü düşmesine yardımcı olabilirsiniz.
 •           Birçok kansere karşı koruyucudur.
 •           Soğuk algınlığına karşı çok iyi bir koruyucudur.

Elma Yemenin Diyette Faydaları Nelerdir?

 •           Çok düşük bir kaloriye sahip olduğu için diyet yapanlar tarafından çok fazla kullanılmaktadır. Çok düşük kalorili olduğu için diyette tüketmek oldukça doğru bir karardır.
 •           Sabahları aç karına 1 adet yeşil elma tüketirseniz, bu sizin metabolizmanızı hızlandırmaya yardımcı olur.
 •           Spor yapmadan önce elma yerseniz, daha enerjik olursunuz ve spor yaparken yorulmazsınız.  Elmanın spor sonrasında tüketilmesi durumunda içerisinde bulunan yüksek su miktarı sayesinde vücudun kaybettiği suyu vücuda geri alır.

Yeşil Elma Diyeti Nedir?

Yeşil elma diyeti yaparak birçok kişi istediği kiloyu vermiştir. Sadece sağlıklı bir sabah kahvaltısı yapılarak gün boyu iki saat ara ile yenilen yeşil elma diyeti ile sağlıklı ve çok hızlı bir şekilde kilo vermeniz mümkündür. En fazla iki hafta boyunca bu diyete devam edebilirisiniz daha fazla devam etmeniz tavsiye edilmemektedir. Elma diyeti yapmak ilk 3 gün zor geçse de 2 günden sonra vücut diyete alışmakta ve kolaylıkla devam ettirebilmektedir. Bu yöntem ile verilen kiloların kalıcı olarak yağdan gittiği savunulmaktadır. Daha çok kadınlar tarafından uygulanan yeşil elma diyeti ile kadınlar hem istedikleri kiloyu verebilmektedirler hem de elmanın cilde kattığı parlaklık sayesinde güzelleşmektedirler

Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü mezunu genç bir diyetisyenim. Zayiflamaiksiri.com sitesinden geniş bir kitleye ulaşmak ve insanların kilo verme süreçlerinde destek olmak istiyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Ramazan dedi ki:

  Herşeyin fazlası zarardır. Elmayı çok sevmeme rağmen özellikle fazlasının dişlere yan etkisi büyük. Tabi mide de ayrı bir konu ama uzun yıllardır zayıflamaya faydalı olduğu zaten söyleniyor…

 2. Bilal Can dedi ki:

  yine faydalı bir paylaşımda bulunmuşsunuz. sitenizi gerçekten ilgi çekici bulup takip ediyorum. paylaşım için teşekkürler

 3. ismet dedi ki:

  Elma ile hem fazla kilolarınızdan kurtulmanız hem de hastalıklardan korunmanız mümkündür. Salatalara da yeşil elma çok yakışıyor.