Evde Kilo Vermenin Yolları

Birçok kişi kilo vermek için doktorlara ya da spor salonlarına gitmek yerine evde uygulanacak yöntemleri denerler. Aslında en zahmetsizi ve masrafsızı da budur ama sağlığı göz ardı etmek son derece yanlıştır. En az bir kez mutlaka kan değerlerine, genel sağlık durumunuza baktırmalısınız. Yanlış uygulana diyetler, az yemek yemek, susuz kalmak geri dönüşü olmayan sağlık sorunlarına neden olabilir.
Evde kilo vermenin yolları kadınlar için bilhassa önem taşıyor. Ev hanımlarının evde kendi çabalarıyla kilo vermeye çalışmaları yıllardır süregelen bir olay. Bunun için evde tüketilen her yiyeceğin, her hareketin büyük önemi vardır. Evde kilo vermenin kolay yolu, ev içinde yapılan hareketlerden geçiyor. Evde televizyon izlerken bile hareket edebilme şansına sahipsiniz. Masa başı çalışan kişilerden kat kat şanslısınız. Evde temizlik yaparken, yemek yaparken her zaman enerji harcarsınız. Ancak elbette bir taraftan da beslenmeye dikkat etmek gerekir. Evde hızlı kilo vermenin yolları ise beslenmeye yapılacak bitkisel desteklerdir. Bunun için hayatınıza en başta yeşil çayı sokmalısınız.

Yapılan egzersizler, sağlıklı beslenmeler, bitkisel takviyeler evde hızlı kilo vermenin yollarından bazılarıdır. Bu durumda sadece zayıflama odaklanmamalı ve sağlığınızı korumaya da almalısınız. Sağlıklı zayıflamak, hayatınız boyu sizi etkileyecek bir durumdur. Bağışıklık sisteminin bir kez çökmesi birçok hastalığı beraberinde getirir. Bunun için vücut için gerekli her şeyi almalısınız. Tek tip beslenmelerden uzak durmalısınız.


Evde Kilo Vermek İçin Neler Tüketilmeli?

Evde kilo vermenin yolları kadınlar için daha uygulanabilir bir durumdur. Evin yemek listesi kadınlardan sorulduğu için yemekleri diyete uygun hazırlayabilirsiniz. Sabah kahvaltısını kesinlikle atlamalı ve en geç 10’da bitirmiş olmalısınız. Kahvaltıda mutlaka yumurta, zeytin, peynir, yeşillik, kavrulmamış kuruyemiş tüketmelisiniz. Bir çay bardağı kadar çiğ badem, fındık ve ceviz tüketmek ekmek tüketmeden doymanızı sağlar. İki yumurta da eklenen bir kahvaltı metabolizmayı koşu yapmışçasına hızlandırır. Ardından içilen şekersiz Türk kahvesi de metabolizmaya destek verir.
Saat 10 civarında bu şekilde yapılan bir kahvaltıdan sonra akşam 5-6 civarına kadar açlık hissetmemeniz gerekir. Yanlış bir şey yemediyseniz acıkmayacaksınızdır. Akşam yemeğinizi 5-6 gibi yiyebilirsiniz. Akşam yemeğinde yine ekmek tüketmeden, pirinçten uzak, sağlıklı yemekler tüketmelisiniz. Balık, sebze yemeği, tavuk ve kırmızı et, çorbalar yenebilir. Evde sağlıklı kilo vermenin yolları tüm bunların bir araya gelmesinden oluşur. Ayrıca yağ yağmak için yağ tüketmek gerektiğiniz aklınızdan çıkarmayın. Yemeklerinize zeytinyağı ve tereyağı tüketebilirsiniz. Ayrıca balık yağını takviye olarak alabilirseniz oldukça sağlıklı kilo verirsiniz.


Evde Kilo Verirken Egzersizin Önemi

Evde kilo vermenin yolları videolar biçiminde hazırlanan egzersizlerden de geçer. Evde internetten bulabileceğiniz egzersiz videolarını uygulayabilirsiniz. Televizyondan günlük plates programı da uygulayabilirsiniz. Egzersiz olmadan hızlı ya da sağlıklı kilo vermek imkânsızdır. Egzersiz olmadan vücut sarkar ve incelme görülmez. 

Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü mezunu genç bir diyetisyenim. Zayiflamaiksiri.com sitesinden geniş bir kitleye ulaşmak ve insanların kilo verme süreçlerinde destek olmak istiyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Evde Kilo Vermenin Yolları için yorumda bulun

    Evde Kilo Vermenin Yolları için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Evde Kilo Vermenin Yolları için ilk yorumu yapabilirsin.