Zayıflama Yöntemleri » Bölgesel Zayıflama » Göbek Eritme Yöntemleri » Göbek Eritme Yöntemleri – Nasıl Göbek Eritilir?

Göbek Eritme Yöntemleri – Nasıl Göbek Eritilir?

Vücut yapısına göre değişmekle birlikte en çok yağlanmanın olduğu bölge pek çok insanda göbek bölgesi olarak bilinir ve buna göre önlemler almak gerekmektedir. Göbek eritme yolları bitkisel olabildiği gibi, diyet veya göbek eritme hareketleri gibi pek çok farklı yol da bulunmaktadır. Önemli olan göbek bölgesindeki yağlardan kurtulmak için kendinize en uygun yöntemi seçmek ve istikrarlı bir şekilde devam ettirmek. Özellikle bölgesel incelme söz konusu olduğunda istikrar ve sabrın çok önemli olduğunu unutmamalısınız.

Bitkisel Göbek Eritme Yolları 

Göbek eritme yolları arasında bitkisel olarak pek çok farklı yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemlerin başında herkes tarafından bilinen bir yöntem olan soya sütü tüketmek gelmektedir. Özellikle Amerikalı bilim adamlarının yaptıkları araştırmalarda her gün soya sütü tüketen kişilerin göbek bölgesindeki yağlanma oranlarının azaldığı görülmüştür. Bunun yanı sıra pek çok göbek eriten kür ve çay bulunmaktadır.

Göbek Eritme Kürleri

Göbeği hızlı eritmenin yollarından biri de bitkisel kürlerdir. Bitkisel kürler tek başına bir çözüm olmayıp egzersiz ve sağlıklı beslenme ile desteklendiğinde son derece faydalı olacaktır.

Yoğurt, Zencefil ve Zerdaçal Kürü

Kısa sürede göbek eritmek için de kullanılan yoğurt limon kürünü uygulamak için yarım limon, 3 yemek kaşığı az yağlı yoğurt ve yarım çay kaşığı zencefil ve zerdeçal gerekmektedir. Özellikle karaciğer yağlanmasına iyi gelen zerdeçal, zencefil, yoğurt ve limonla karıştırılarak tüketildiğinde göbeği hızlı eritmenin yolları olarak her gece yatmadan önce tüketilmelidir.

2 Günlük Göbek Eritme Kürü

Yalnızca 2 gün uygulayabileceğinzi bu göbek eritme kürü, göbeğinizdeki şişkinliği büyük oranda yok edeceği gibi kilo verme hızınız yavaşladıysa, bu sorununuza da iyi gelecektir.

1 tutam maydanoz ve 1 tutam dereotunu ince ince kıydıktan sonra üzerine 4 yemek kaşığı yoğurt ekleyin ve 1 limonun suyunu ilave ederek karıştırın. Hazır olan göbek eritme kürünüzü uyumadan 2 saat kadar önce tüketin.

Maden Suyu, Yoğurt ve Limon ile Göbek Eritme

Maden suyunun, kilo verdirme etkisini burada yazımızda anlatmıştır. Tek başına dahi göbek eritme ve zayıflama konusunda yardımcı olan maden suyu, yoğurt ve limon ile bir araya geldiğinde oldukça etkili bir çözüm olmaktadır.

1 şişe maden suyunu, 4 yemek kaşığı yoğurt ve 1 limonun suyu ile karıştırarak hazırlamış olduğunuz ayran kürünü, gün içerisinde 3 kere tüketebilirsiniz. İştahınızı da kapatan bu karışım ile 2 hafta gibi kısa bir sürede göbek bölgenizdeki incelmeyi hissetmeye başlayacaksınız.

İbrahim Saraçoğlu’nun Göbek Eriten Lahana Kürü

İbrahim Saraçoğlu’nun da sıklıkla önerdiğini lahana kürü, göbek bölgesindeki yağlardan şikayetçi olanların sıklıkla uyguladığı kürlerden birisi. Sonucu ise; genellikle beklenenden çok daha iyi oluyor.

Göbek eriten lahana kürünü uygulamak için; 2-3 yaprak lahana ile beraber, 1 avuç kadar maydanoz ve 1 limonu, 1 litre su içerisinde kaynatın. 15 gün boyunca, günde 3 kere tüketebilirsiniz.

Göbek Eritme Çayları

Göbek eritmek için etkili pek çok çay bulunmakta. Bu çayları, bir arada kullanabileceğinzi gibi ayrı ayrı da kullanabilirsiniz. Her çayın, herkeste aynı etkiyi göstermeyeceğini unutmamalısınız.

Tarçın Çayı Göbek Yağlarını Eritme

Tarçın çayı, bölgesel zayıflama için son derece etkilidir. 1 kabuk tarçını, 1,5 su bardağı su ve 6-7 damla limon ile beraber kaynatarak tarçın çayını hazırlayarabilirsiniz. Çayın, taze olarak tüketilmesi gerekmekte.

Günde 2,3 fincan içecebileceğiniz bu çay, kan şekerinizi dengede tutarak yağ yakımınızı kolaylaştırmaktadır. Bu yağlarda, kilo fazlalığınızın olduğu bölgeden eksilecektir.

Biberiye Çayı ile Göbek İnceltme

Biberiye, son derece faydalı bir bitki olup pek çok farklı şekilde kullanılabilmekte. Biberiye çayı da bu kullanımlardan birisi. 1 tatlı kaşığı biberiyenin üzerine kaynamış suyu ilave ederek 5 dakika bekleyerek demlenmesini sağlayabilirsiniz. Tüketim esnasında da üzerine limon sıkarsanız etkisi artacaktır. Günde 2-3 fincana kadar tüketebilirsiniz.

Yeşil Çay ile Göbekten Kurtulma

Yeşil çay, göbek yağları için en sık kullanılan çayların başında yer alıyor. Günde 3 fincana kadar tüketebilirsiniz. Hazır poşet çaylar yerine, aktarlardan alabileceğiniz yaprak yeşil çayı demleyerek içmeniz çok daha doğru olacaktır. Ancak unutmamalısınız ki yeşil çayın tansiyon düşürme etkisi bulunur.

Mistik Chai ile Kilo Verme

Mistik chai göbek eritmek için tüketilebilecek bitki çaylarından birisi. Su ile hazırlamaktansa süt ile hazırladığınızda etkisi çok daha fazla olur. Göbek yağlarını yakmaya yardımcı olmanın yanı sıra, iştahınızı kapatır ve sindirim sisteminizi düzene sokar. Kabızlık sorununuz bulunuyorsa, çözüme yardımcı olur.

1 Haftada Göbek Eritmenin Yolları 

1 haftada göbek eritmek, mümkün olan bir durum değildir. Göbeğinizde hafif incelmeler olabilir; ancak bu durum yağ yakımı değil olsa olsa ödem atmadır. Üstelik, sağlığınız için de zararlı olabilir. Bu nedenle, kısa süreli çözümler yerine uzun vadede etkili olacak kalıcı göbek eritme yöntemlerine şans vermelisiniz.

Göbek nasıl eritilir sorusuna cevap olarak söylenebilecek ilk şey düzenli beslenmektir. İster 1 haftada göbek eritme yolları araştırılıyor olsun, ister uzun vadede fark etmeksizin düzenli beslenme hayat tarzı haline getirilmelidir. Göbek eritme diyetinin temel prensibi de düzenli beslenme üzerine kurulmaktadır. Ayrıca şekeri ve tuzu mümkün olduğu kadar azaltmak, hayvansal yağlardan uzak durmak, sabahları aç karnına 1 bardak limonlu su tüketmek ve yemeği yavaş yavaş tüketmek sayılmaktadır.

Göbek Eritme Diyeti

Ne bitkisel yollar, ne kürler ne de diyetler tek başına işe yaramamakta, ancak göbek eritme hareketleri ile birlikte kullanıldığında tam olarak istenilen sonuç verilmektedir. Ancak göbek eritebilmek için beslenmeyi düzene sokmak ve doğru beslenmek de oldukça önemlidir.

Göbek eriten diyetin en temek noktası günde üç öğün olarak düzenli beslenmek ve bu beslenmeyi gerçekleştirirken sabah kahvaltıda ve akşam yemeğinde protein ağırlıklı besinleri tercih etmek gerekmektedir. Göbeğin erimesi için tüketilen kahvaltıda alternatif besinler olarak ballı yulaf, haşlanmış yumurta veya taze meyveli yoğurt yer almaktadır. Bu besinlerden birini tercih ederek yanına yeşil çay ve salatalık tüketmek de oldukça çok fayda sağlamaktadır.

Öğle ve akşam yemeği alternatifi olarak ise çorba, az yağlı yoğurt, sebze yemekleri ve mevsim salata tercih edilmelidir. Düzenli olarak bu şekilde beslenildiği takdirde 1 hafta gibi kısa bir sürede bile fayda görmek ve göbek bölgesinde incelme sağlamak mümkündür.

Göbek Eritme Hareketleri

Göbek eritme hareketleri erkeklerin daha çok dikkatlerini çekmekte ve özellikle hem göbek yağlarından kurtulup hem de kas yapabilmek için büyük önem taşımaktadır. Erkekler yapıları gereği özellikle göbek bölgesinde yağlanmaya daha müsait olduklarından dolayı, göbek eritme hareketleri erkeklerde oldukça dikkat edilerek takip edilmektedir.

En bilinen göbek eritme hareketi mekik olmakla birlikte pek çok pilates hareketi ve spor salonlarında aletlerle çalışılabilecek pek çok alternatif hareket bulunmaktadır. Düzenli olarak yapılan tüm egzersizler kısa sürede sonuç almayı ve başarılı olmayı sağlamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir