Japon Çayı Zayıflatır mı? Kaç Kilo Verdirir?

Zayıflama çaylarından birisi olan Japon Matcha çayı, her geçen gün daha da çok kullanılmaya başlanmıştır.

Günümüzde özellikle de bayanlar zayıflamak için birçok yol denemektedir. Bunlardan belki de hiç duymadığınız aynı zamanda da faydalı bir çayın içeriğinden  Japon çayından söz etmek gerekirse, zayıflamaya yardımcı bir çay olduğundan bahsetmek doğru olacaktır.

Japon Çayı Nedir?

Japon çayı denilen formül , bilinen yeşil çayın toz şeklinde olan formudur. Matcha adı ile de bilinir. Bu çay, dünyada her yerde yetişmektedir. İçeriğinde antioksidan etkisi olan klorofil içeren bir bitkidir. Klorofil, çaya hem güzel bir tat hem de rahatlatıcı etki vermektedir. Japon çayı sade olarak tüketildiği gibi, birçok içecek ve tatlıda da kullanılmaktadır. İçeriğinde en fazla miktarda antioksidan olan çaydır.

Japon Çayının Zayıflamaya Etkisi

İçeriğinde yüksek derecede antioksidan olan Japon çayı doğru ve sistemli kullanıldığında zayıflamaya yardımcı olmasıdır. Yeşil çay ile arasında olan fark, içeriğinin çok daha kuvvetli olmasıdır. Kan şekerini düzenleyip yağ yakarak vücudunuzdaki fazla ödemin atılmasına yardımcı olmaktadır. Vücuda verdiği enerjik etkiyle daima formda olmanızı sağladığı için ek besin almanızı, doğal olarak da kilo almanızı önlemektedir.

japon-cayi-matcha-zayiflama

Japon Çayı Nasıl Hazırlanır?

İnce ve kalın olmak üzere bilinen İki tür Japon çayı mevuttur. Yetiştirilen ağacın yaşına göre bu iki kategoriye ayrılmıştır. Japon çayının hazırlanışı diğer çaylardan farklı olarak demlenmeden hazırlanmasıdır.

Toz şeklinde içildiği için çok fazla etkilidir. Tadı konusuna gelince içenleri mest eden eşsiz bir rengi ve kokusu vardır. Japon çayını hazırlayacağınız kabı bir miktar ılık su ile ıslatmanız, daha sonrasında Japon çayı tozunu katarak hafifçe karıştırmanız gereklidir. Sonrasında içeceğiniz kadar sıcak suyu toza karıştırıp olabildiğince çırptıktan sonra, köpükler çıkınca servise hazır hale getirebilirsiniz. Direkt toz halinde olduğu için suya karışıp etki yaratır.

Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü mezunu genç bir diyetisyenim. Zayiflamaiksiri.com sitesinden geniş bir kitleye ulaşmak ve insanların kilo verme süreçlerinde destek olmak istiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Japon Çayı Zayıflatır mı? Kaç Kilo Verdirir? için yorumda bulun

    Japon Çayı Zayıflatır mı? Kaç Kilo Verdirir? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Japon Çayı Zayıflatır mı? Kaç Kilo Verdirir? için ilk yorumu yapabilirsin.