Jillian Michaels Zayıflama Videoları

Yaptığınız sporun ciddi anlamda işe yaramasını istiyorsanız ve kısa sürede sonuç almak istiyorsanız; Jillian Micheals ile tanışmalısınız. Etkili bir program hazırlayan Micheals, birçok farklı grupta hazırlık yapmıştır. İlk etapta 30 Day Shred ile başlayabilir, ardından sorunlu bölgelere yönelik olarak 6 week six pack programına geçebilirsiniz. Egzersizlerinize ek olarak rahatlamak adına Jillian Micheals Yoga programını uygulayabilirsiniz.

Jillian Micheals Videoları Nereden Bulunur?

Videolar, birçok DVD mağazasında satışa sunulmuştur ve her biri ayrı ayrı satılmaktadır. Ayrıca günümüzde artık birçok web sitesinde videoların izlenebilir ve indirilebilir olanları da mevcuttur. Elbette DVD olarak satın almanız ve her daim yanınızda bulundurabilmeniz çok daha faydalı olacaktır.

jilian-michaels-videolari

Jillian Micheals 30 Day Shred

30 Day Shred programının ilk etapta çok zorlanmamak adına dikkatli yapılması gerekiyor. Videoda Micheals’e iki bayan eşlik ediyor. Kendinizi zorlamamak adına hareketleri ilk olarak Anita’nın yaptığı şekilde yapmanız en doğrusudur. Başlangıç seviyesi olması etkisinin a olduğu gibi düşüncelere kesinlikle neden olmasın. Aynı etkiyi aynı hızla alabilirsiniz ama böyle yaparak kaslarınızı korumuş olursunuz. Program 3 ayrı seviyeden meydana geliyor ve üçü de ısınma, 6’şar dakika 3 set ve soğuma kısımlarından oluşuyor. Yeni başladığınızda Level 1 ile başlamalı ve hazır olduğunuzda Level 2 kısmına geçmelisiniz. Jillian Micheals bu programında 3-2-1 formatını kullanıyor. Yani 3 dakika kas, 2 dakika kardiyo ve 1 dakika kadar da karın egzersizi yapıyorsunuz.

30 Day Shred Olumlu ve Olumsuz Yönleri

Programın tüm bölümlerinin 27 dakika gibi kısa bir süre olması, evde kolaylıkla uygulanabilir olmasını sağlıyor. Micheals, program boyunca ciddi anlamda bir enerji yayıyor ve devam etmeniz için size destek oluyor. Programdaki hareketler sayesinde tüm vücut aktif şekilde çalışıyor ve çok hızlı bir netice alıyorsunuz. Tüm bu olumlu yönlerin yanında olumsuz yönler ise şöyle; karın bölgesi sorunu olanlar için biraz yetersiz bir program, aynı hareketler birçok kez tekrar ediliyor, eklemleri çok yoruyor ve bilinçsiz yapıldığında sakatlanmalara bile neden olabiliyor.

Jillian Micheals 6 week Six Pack ve Yoga

Jillian Micheals’in 6 week Six Pack programı 30’ar dakikalık 3 levelden meydana gelen programıdır. Diğer programına göre daha çok bölgesel çalışmalar içermesinden ötürü ikinci aşamada uygulanabilir. Önceliğin 30 day shred programına verilmesi gereklidir. Yoga ise, yine aynı şekilde DVD formatında hazırlanan, yoganın tüm faydalarını kapsayan bir programdır.

Jillian Micheals Beslenme Programı

Egzersizlerin uygulaması yapılırken; Micheals’in kendisine ait beslenme programını da beraberinde uygulamak; sonucunda daha net görünmesine yardımcı olur. Çünkü egzersiz programı, sağlıklı beslenmeyle doğrudan ilintilidir. Beslenme programına dikkat edilmemesi, egzersiz sırasında rahatsızlık hissedilmesine neden olabilir. Bu beslenme programı daha çok protein ağırlıklı olarak hazırlanmıştır.

jilian-michaels-zayiflama (1) jilian-michaels-zayiflama (2) jilian-michaels-zayiflama (3)

Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü mezunu genç bir diyetisyenim. Zayiflamaiksiri.com sitesinden geniş bir kitleye ulaşmak ve insanların kilo verme süreçlerinde destek olmak istiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Jillian Michaels Zayıflama Videoları için yorumda bulun

    Jillian Michaels Zayıflama Videoları için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Jillian Michaels Zayıflama Videoları için ilk yorumu yapabilirsin.