Ruşeym Zayıflamada Nasıl Kullanılır?

Buğdayın kalbi olarak bilinen ruşeym ülkemizde de buğdayın en tepesindeki embriyo yani doğal E vitamini deposudur. 1000 kilogram buğdaydan elde edilen rüşeym miktarı sadece bir kilo olduğu için çok değerli bir besindir.

Ruşeym Ve Zayıflama Üzerindeki Etkisi

Ruşeym özellikle bayanlarda vücudun zayıflaması üzerine olumlu etkisi olan bir besin olarak bilinmektedir. Ruşeym tüketen biri gün içinde tokluk hissederek sürekli yemek yeme ihtiyacı hissetmemektedir. Her gün, aksatmadan ve düzenli olarak alındığında ayda 4-5 kilo civarında kilo kaybı sağlamaktadır. Her kişinin bünyesi farklı, metabolizması değişik çalıştığı için de kişiden kişiye değişir. Bu yüzden rüşeym de doktor kontrolünde tüketilmesi gereken bir diyet besinidir.

Bu Yazı da İlginizi Çekebilir: Kinoa ile Nasıl Zayıflanır?

Bağırsakların fazla çalışmasını sağladığı için yenen besinin kilo olarak dönmesine engel olur. Metabolizmanın hızlı çalışarak vücuttaki fazla kaloriyi yakmaya yardımcı olur. Kolesterolü yüksek olan kişilerin de kötü kolesterol denilen zararlı vücut değerlerini düşüren bu besin diyet listelerinin ve doktor tavsiyelerinin de vazgeçilmezi haline gelmiştir.

Zayıflamak İçin Ruşeym Nasıl Tüketilir?

Ruşeym, tadı bakımından da rahatsız etmeyen, hafif bir besindir. Diyet yapanların kolaylıkla tüketebileceği bir besin olduğundan rüşeymin listede olduğu bir diyet programını uygulamak da zor olmayacaktır. Ruşeymin, soğuk süt ve yoğurdun içine atılarak, sabah kahvaltısında, çorba ve salatalara katılarak, taze meyveye serpiştirerek gibi birçok tüketim şekli vardır. Her şeyin fazlasının zararı olduğu gibi ruşeymin de fazla tüketildiğinde bağırsakları anormal çalıştıracağını hatırlatmakta fayda var.

Ruşeymin dozunu kişi kendi bünyesine göre ayarlayabilir. Ruşeym piyasada toz halinde satılmaktadır. Yemeklere karıştırabilir, sıvı içeceklerle birlikte de alabilirsiniz. Ruşeymin içinde bulunan yağlar çabucak bozulmasını sağladığı için ruşeym tozunu kattığınız besini en kısa zamanda tüketmeniz gerekmektedir.

Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü mezunu genç bir diyetisyenim. Zayiflamaiksiri.com sitesinden geniş bir kitleye ulaşmak ve insanların kilo verme süreçlerinde destek olmak istiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Ruşeym Zayıflamada Nasıl Kullanılır? için yorumda bulun

    Ruşeym Zayıflamada Nasıl Kullanılır? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Ruşeym Zayıflamada Nasıl Kullanılır? için ilk yorumu yapabilirsin.