Bir Bardak Şekersiz Çay Kaç Kalori?

Türk insanının vazgeçilmez içeceği çay kaç kalori? Çay kilo aldırır mı? Şekersiz çayın kalorisi var mı?

Çay tamamen kalorisiz bir içecektir. Çok fazla tüketilmediği müddetçe vücuda faydalı olmak ile beraber fazla tüketilmesi durumunda demir eksikliği gibi rahatsızlıklara neden olabilmektedir. Çay tamamen kalorisizdir ancak çaya katılan ekstra malzemeler çayın kalorisini de yükseltmektedir. Bu malzeme ise büyük oranda şekerdir. Şekersiz çayın hiçbir enerji değeri yoktur ve limon ile birlikte tercih edildiğinde sindirimi kolaylaştırır. Hiçbir şekilde kilo alımına neden olmaz.

Şekersiz Çay Kaç Kalori?

Şekersiz bir çayın büyük bir fincanı ile küçük bir bardağı arasında hiçbir fark bulunmamaktadır. Çünkü şekersiz çayın kalorisi sıfırdır. Bu nedenle formunu korumak isteyenler gün içerisinde açık ve limonlu olarak şekersiz çay tüketebilirler. Ancak çayın kandaki maddelerin tutulumunu azalttığı bilindiğinden fazlaca çay tüketmenin de vücutta bazı sorunlara neden olabileceği unutulmamalıdır.

sekersiz-cay-kalori

Gün içerisinden 3-4 bardak arası çay tüketmek yeterli ve yerinde olacaktır. Bu şekilde hem sağlığınızı koruyabilirsiniz hem de çay keyfinizden vazgeçmemiş olursunuz. Bu nedenle çayı şekersiz tüketmek oldukça faydalı olacaktır.

Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü mezunu genç bir diyetisyenim. Zayiflamaiksiri.com sitesinden geniş bir kitleye ulaşmak ve insanların kilo verme süreçlerinde destek olmak istiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Bir Bardak Şekersiz Çay Kaç Kalori? için yorumda bulun

    Bir Bardak Şekersiz Çay Kaç Kalori? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Bir Bardak Şekersiz Çay Kaç Kalori? için ilk yorumu yapabilirsin.