Yeşil Kahve Zayıflatır mı?

Zayıflama kürleri arasında önemli yer edinen yeşil kahve zayıflamak isteyenlerin sıkça denediği yöntemler arasında yer almaktadır. Hızlı zayıflama ve bağırsak sisteminin çalışması için etkilidir.
Dünyanın son günlerde en büyük derdi tartışmasız obezite olmaktadır. İnsanların piyasada sıkça bulunan abur cubur ürünleri ile beslenmesi her ne kadar zaman da ve hazırlıkta kolaylık sağlasa da hiç de sağlıklı olmamaktadır. Bu yiyeceklerin içinde bulunan ekstra şeker ve koruyucular vücudun bu şekeri direk olarak yağa çevirmesine neden olduğundan aldığınız her lokmanın size kilo olarak dönmesini sağlar. Üstelik doğal olmayan bu tür yiyeceklerle alınan kilolar da orantılı değildir. Genelde vücudun yağ depoları olan göbek ve basene gider.
İşte böyle bir ortamda kilo almaya başladığını hisseden hemen herkes zayıflamanın çaresine bakmaktadır. Böyle durumlarda fırsatçılarca piyasaya birçok ürün sunulsa da en güvenilir olanlarından birisi yeşil kahvedir. Yeşil kahve doğal olduğu için vücudunuzda yalnızca yağ yakmak ve metabolizmayı hızlandırmak için görev yapacaktır.

Yeşil Kahve Nedir?

Yeşil kahve aslında her gün kullanılan kahvenin ham halidir. Yani hiçbir işlemden geçmemiş ve kavrulmamıştır. Bu şekilde hazırlanan kahvenin de faydaları vücuda direk girdiğinden vücuttan fazla yağı atma da görevli hücreleri uyaracaktır.
Ağaçtan alınan kahve yalnızca ezme işlemine tabii tutulur. Sonrasında su ya da süt ile içilir. Kavrulan kahvenin gördüğü işlemleri görmediğinden antioksidan değerini kaybetmeden direk olarak vücuda salgılanır. Bu salgı sırasında vücuda giren klorojenik asit de birçok bilim araştırmasında kilo vermeye yardımcı madde olarak tescillenmiştir. Kavrulan kahvede bu asitin oranı neredeyse %50 oranında düşmektedir.
Klorojenik asit ve antioksidanların metabolizmayı hızlandırması ile ortaya çıkan kilo kaybı tabii ki yeşil kahvenin sayesindedir. Ama kesin ve daha etkili sonuçlar için bu kahveye bünyenize uygun bir diyetin ve vücudunuzdaki tüm kasları çalıştıran bir spor programının da eşlik etmesi gerekecektir. İstenen sonuç bu 3’lü sayesinde daha hızlı ve daha kalıcı olacaktır.

Yeşil Kahve Nasıl Kullanılır?

Yeşil kahve daha çok bitki çayını andıran bir tada sahiptir. Bu yüzden bitki çayı demlenir gibi demlenmesi yeterli olacaktır. 1 su bardağı suya atılan 1 tatlı kaşığı kahve iyice karıştırılarak servis yapılmalıdır. Günlük 2 fincandan fazla yeşil kahve tüketilmemesi önerilir.

Yeşil Kahve Zayıflatır mı?

Son zamanlarda oldukça popüler bir yöntem olan yeşil kahvenin kilo verdirip verdirmeyeceği pek çok kişi tarafından merak edilmektedir. Sizin için; daha önceden kullanmış olan kişilerin tecrübelerini araştırdık ve bir sonuca vardık. Yeşil kahvenin kilo verdirmesi için önemli olan 2 husus var. İlki, çeşitli markaların yeşil kahveleri yerine, aktardan alarak hazırlayacağınız bir kahve kullanmaktır. Diğeri ise; bol miktarda su tüketmenizdir. Yeteri miktarda su tüketilmediğinde, yeşil kahve kilo verdirmek yerine ödem tutmanıza neden olarak tartıda artı rakamlar görmenize neden olabilir.
Tüm bu püf noktalara dikkat edildiğinde ise; diyet yapılmadığında haftada yarım kilo kadar verilmesini sağladığı bilinmektedir. Diyet ve spor ile birlikte tüketildiğinde ise; haftada 2 kilo kadar verilmektedir. Yine de zayıflama miktarında kişilerin kişisel özelliklerinin de etkili olduğunu unutmamalısınız.

Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü mezunu genç bir diyetisyenim. Zayiflamaiksiri.com sitesinden geniş bir kitleye ulaşmak ve insanların kilo verme süreçlerinde destek olmak istiyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Bilal Can dedi ki:

  yeşil kahveyle ilgili ilk defa bir yazı görüyorum bu yüzden çok ilginç geldi

 2. nalan dedi ki:

  Dozunda kullanıldığında yeşil kahve ile zayıflama kilo vermeye yardımcı olabilir fakat bu henüz çok yeni bir yöntem tüm zararı biliniyor mu?

 3. ejupo dedi ki:

  Selamlar,
  Yeşil kahve çekirdeği artık Türkiyede de satılıyor ve aynı yurtdışında gördüğü ilgiyi burada da çekiyor. Kullannaların tepkileri çok olumlu. Spor koçluğu yapıyorum ama aynı zamanda insanların beslenmeleri ve yeme düzenleri hakkında da tavsiyeler veriyorum. Müşterilerime yeşil kahve çekirdeğini öneriyorum ve sonuçlarda da etkili olduğunu gözlemliyorum.
  Spor ile ilgilenenleriniz var ise L-carnitin ile benzer etkilere sahip bir besin olduğunu üstüne üstlük tamamen doğal olduğu için çok daha avantajlı olduğunu söyleyebilirim. Denemeyi düşünen arkadaşlar buradan bakabilir.