1 Yumurta Kaç Kalori?

Yumurta, kilo vermek isteyen kişilerin diyet döneminde tükettiği olmaz olmaz gıdaların başında yer almaktadır. 1 Yumurta kaç kalori sorusu da sıklıkla sorulmaktadır.

Haşlanmış Yumurta Kalori

Diyetlerde en çok tüketilen ve tok tutan yumurta çeşidi haşlanmış olanıdır. Haşlanmış yumurtanın kalorisi, yumurtanın büyüklüğüne göre değişmekle beraber ortalama olarak 75-80 kalori arasında değişmektedir.

Yumurta Beyazı Kalori

Yumurta kalorisinin büyük kısmı sarısında toplanmıştır. Bu nedenle beyazını rahatlıkla tüketebilirsiniz. 1 yumurta beyazı kalorisi yaklaşık 10 civarındadır.

1 Yumurta Kaç Kalori?

Yumurtanın haşlanmış, yağsız pişmiş ya da içerisine herhangi bir ilave yapılmamış tüm hallerinin kalorisi aynıdır. 1 yumurta kaç kalori sorusunun cevabı yalnızca yumurtanın büyüklüğüne göre değişmektedir. Orta boy bir yumurta 75 kalori civarında kabul edilmektedir. 1oo gram yumurta ise; 150 kaloriye eş değerdir.

Yumurtanın Kalorisi ve Besin Değerleri

Yumurta besin değeri açısından son derece yararlı bir gıda olup, mümkün oldukça sık olarak tüketilmelidir.

1 adet yumurtada;

Karbonhidrat Değeri: 0.35 gram
Protein Değeri: 6.45
Yağ Değeri:5.6
Kolesterol Değeri: 198’dir

Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü mezunu genç bir diyetisyenim. Zayiflamaiksiri.com sitesinden geniş bir kitleye ulaşmak ve insanların kilo verme süreçlerinde destek olmak istiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. 1 Yumurta Kaç Kalori? için yorumda bulun

    1 Yumurta Kaç Kalori? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak 1 Yumurta Kaç Kalori? için ilk yorumu yapabilirsin.