1 Ayda 20 Kg Verdiren Sıvı Diyeti

Bir ay boyunca yalnızca sıvı tüketerek 20 kilo verebilirsiniz. Uygulayanlar tarafında son derece olumlu sonuçlar oluşturan sıvı diyeti oldukça zor koşullar içeriyor olsa da kısa sürede çok fazla kilo vermek için son derece uygun bir yöntem.

1 Ayda 20 Kilo Verdiren Sıvı Diyeti Nasıl İşe Yarıyor?

Belirli bir süre içinde vücudunuza yalnızca sıvı alarak ödem ve toksinlerin vücuttan atılmasına dayanan bir program olan sıvı diyeti sayesinde metabolizmanız hızlanır. Meyve suyu, ayran ve çorbanın yanı sıra bol bol su tüketerek sindirim sisteminizi baştan aşağıya temizleyebilir ve kolayca kilo verebilirsiniz. Bir ay boyunca uygulaması son derece zorlu olacağından 1 ayda 20 kilo verdiren sıvı diyetini üç veya beş günlük periyotlar halinde uygulayabilirsiniz. Bu esnada egzersiz ve yürüyüş ile destekleyerek diyetinizi tamamlayabilirsiniz.

1 Ayda 20 Kilo Verdiren Sıvı Diyeti Kimler İçin Uygun?

Çok kısa bir süre içinde çok kilo vermeye ihtiyacınız var ise bu yoğun sıvı diyeti tam size göre. Eğer bir mide hastalığınız bulunuyor ise veya diyabet, insülin direnci gibi kronik ve tehlikeli sonuçları bulunan bir rahatsızlığa sahip iseniz bu diyeti bir hekime danışmadan uygulamanız doğru olmayacaktır. Bu tarz hastalıklara sahipkişilerin kilo verme sürecinde uzman bir diyetisyen ile birlikte oluşturdukları diyet listesini takip ederek kilo vermeleri gerekmektedir. Ayrıca hamile kadınların da bu diyeti uygulaması anne ve bebek için büyük sakıncalara neden olabilmektedir. Bunun dışındaki kişilerin kendi metabolizma ve bünyelerine kulak vererek sıvı diyetini uygulamaları mümkündür.

1 Ayda 20 Kilo Verdiren Sıvı Diyeti Nasıl Uygulanır?

Yalnızca sıvı tüketerek zinde kalmakta zorlanabilirsiniz ancak birçok kişi tarafından belirtildiği üzere bu diyet listesi kilo vermek için oldukça elverişli. Belirlenen listeyi tam olarak uygulayıp diyetiniz esnasında hareketli bir yaşam tarzını benimser iseniz bir ayın sonunda yirmi kiloya yakın kaybedebilir ve aradığınız forma kavuşabilirsiniz. Bunun için yalnızca iradeli ve sabırlı olmanız yeterlidir.

1 Ayda 20 Kilo Verdiren Sıvı Diyeti Listesi

Sıvı diyetini uygularken ara öğünleri mutlaka değerlendirin ve yeşil çay gibi son derece yağ yakıcı etkisi olan bitki çaylarını tüketmeyi ihmal etmeyin.

Diyet listesi içinde ilk olarak sabah kahvaltısından önce bir bardak limonlu ılık su için. Böylece metabolizmanız güne hızlı başlayarak ilerleyen saatlerde aldığınız kalorileri yakmakta güçlük çekmeyecektir. Sabah kahvaltısında bir adet ceviz ve taze sıkılmış portakal suyu tüketin.

Ara öğün olarak bir bardak süt için ve dilediğiniz kadar limonlu su ile sıvı almaya devam edin.

Öğlen az yağ ile hazırlanmış sebze çorbasından dilediğiniz kadar için ve yanında tuzsuz ayran tercih edin. Bu öğünlerde tokluk hissini elde edene kadar yiyebilirsiniz.

Akşam yemeğinde ise içine sevdiğiniz yeşilliklerden ekleyebileceğiniz bir kâse hafif labne peynirinin yanında bir şişe soda veya dilediğiniz bir meyvenin suyunu içebilirsiniz.

1 Ayda 20 Kilo Verdiren Sıvı Diyeti İle Zayıflamak Garanti Mi?

Sıvı diyetinin metabolizmayı çalıştırarak kısa süre içinde kilo vermeyi başlattığı bütün uygulayanlar tarafından belirtiliyor. Eğer istikrar ile bu listeyi uygulayabilirseniz siz de bir ay içinde yirmi kilo verebilirsiniz. Elbette metabolizma hızınız, günlük hareketiniz ve listeye bünyenizin vereceği tepki değişeceğinden yirmi kilodan az veya fazla zayıflamanız da mümkün olacaktır. Kısa sürede hızlı kilo vermeye ihtiyacınız var ise 1 ayda 20 kilo verdiren sıvı diyetini uygulayarak siz de şansınızı deneyebilirsiniz.

Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü mezunu genç bir diyetisyenim. Zayiflamaiksiri.com sitesinden geniş bir kitleye ulaşmak ve insanların kilo verme süreçlerinde destek olmak istiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. naz dedi ki:

    merhaba acaba yagdan da verilerbilirmi iyi günler…