100 Kilo Olan Biri Nasıl Zayıflar? 100 Kilo İçin Diyet Listesi

Aşırı kilolular için diyet söz konusu olduğunda verilecek 3-5 kiloya göre kafalar daha çok karışabilir. Öncelikle pek çok alışkanlığınızın değişmesi gerektiğini unutmamalısınız. 100 kilo bir kişi nasıl kilo verir konusuna girmeden önce hızlı ve kısa süre içerisinde

Zayıflama kararı alan pek çok kişi tartıdaki iki haneli rakamların üç haneli rakamlara ulaşması ile birlikte zayıflamaya karar verdiklerini belirtmektedir.

100 kiloya ulaşan ve hızla da geçen kişiler bir noktadan sonra bu kilo alışa dur demek için diyet yapma kararı almaktadır. Ancak açık olan iştahla nasıl ve nereden başlayarak kilo vereceğini bilmeyen kişiler için en sağlıklı kilo verme yöntemi diyetisyen kontrolünde olan zayıflama yöntemidir.

Bir Zayıflama Hikayesi: 135 Kilodan 79 Kiloya Nasıl Düştüm? 

Diyetisyenlere giden kişilerin sayısı bir hayli fazla olsa da iradesinde kararlı olan kişilerde kendi seçtikleri diyet yöntemleri ile zayıflamayı tercih etmektedir.

100 kilo ya da daha fazla kiloda olan kişilerin daha düşük kilodaki kişilere nazaran zayıflamalarının daha kolay oluşu bu konuda karamsarlığa kapılanlara umut ışığı olacak nitelikte bir bilgidir.

İdeal vücut kitle indeksine göre yağ oranı daha yüksek kişilerin sağlam bir diyet ve mutlaka spor ile en az 2 ayda 10 kilo vermeleri mümkündür. İdeal bir diyet listesi ve hareketli bir yaşam ile iki ayda verilen kilo sayısı bünyeden bünyeye değişiklik gösterebilir.

100 Kilo Olan Biri Ayda Kaç Kilo Vermeli?

100 kilo olarak diyet yapmaya başkaya kişiler ilk etapta hızla kilo vermeye başladıkları için kilo verme sürecinin hep bu hızda ilerlemesini isterler.

Sağlıklı bir zayıflamadan bahsedebilmek için hızlı kilo vermek yerine zamana yayılmış bir kilo verme süreci daha sağlıklı ve idealdir. Zayıflama hevesi ile ilk ayda oldukça istikrarlı olan bünyelerin yaklaşık 10 kilo vermeleri mümkündür.

Yenilen sağlıklı besinler ve daha az yemek yemenin etkisi ile vücuttaki ödemin de atılmasını sağlayan şok diyetler bir anda fazla kilo verildi algısı oluşturabilir.

İlerleyen aylarda uzmanların önerilerine kulak vermek ve ayda 4 kilo vermeye özen göstermek gerekir. Fazlası ideal 100 kilodan başlayanlar içinde ideal olmayacağı için kısa sürece verilen kiloların fazlasıyla geri alınması söz konusu olacaktır. Bunun yerine acele etmeden ve bünye için en uygun diyet yöntemi tercih edilerek basküldeki sayılara takılmadan zayıflamanın keyfi çıkarılmalıdır.

Aşırı Kilolular İçin Zayıflama Önerileri

Kilo verme kararında azimli olanlar genellikle diğer zayıflayanların başarı hikayelerinden feyz almak için internette yoğun bir araştırma içine girerler.

Büyük ölçüde etkili olan zayıflama hikayeleri kişide bende yapabilirim duygusunun oldukça ağır basmasına neden olur. Çok sayıda kilo vermiş olan ve ideal kilolarına kavuşmuş olan kişilerin belirli bir süre diyet yaptıkları kaçınılmaz sonuçlardan biridir.

Mutlaka beslenme şeklinin değiştirilmesi ve kilo aldıran yiyecekler yerine daha sağlıklı ve kalorisi düşük olan yiyeceklerin tercih edilmesi gerekmektedir. Verilen kilolarla birlikte vücudun çabuk toparlanmasına yardımcı olmak için mutlaka spor yapılmalıdır. Aynı zamanda bol su içmekte kilo verme sürecinin olmazsa olmazlarından biridir.

100 Kilo İçin Diyet Listesi

100 kilo için diyet listesi arayışı, kilo fazlası yüksek olan kişiler tarafından sıklıkla araştırılan bir konu. Ancak verilecek kilo yüksek olduğunda bir diyet listesine bağlı kalmak çok da sağlıklı değildir.

Vermeniz gereken kilo 20 ve üzerinde ise; bir liste ile diyet yapmak yerine kendi sağlıklı beslenme alışkanlıklarınızı kazanmak ve böylelikle kilo vermek çok daha sağlıklı olacaktır.

Kilo vermek uğruna uzun süre aç kalmak bu noktada en sık yapılan hatalardan biridir. Bir anda 100 kilodan 70’ e düşüp, kısa süre sonra verilen 30 kiloyu 40 kilo olarak almak yerine, verilen kiloların kalıcı olmasını sağlayan yöntemler tercih edilmelidir. Bu da acele etmeden ve mutlaka uzman diyetisyen kontrolünde gerçekleştirilmelidir.

Aşırı kilo almanın başlıca sebeplerinden biri bilinçsiz ve düzensiz beslenmeden kaynaklanmaktadır. Büyük ölçüde beslenme düzenini değiştirerek çok fazla uğraş vermeden de 100 kiloda olanlar için zayıflamak uzun sürede de olsa mümkün olacaktır. Öncelikle bunun farkına varmak kilo vermeye adım atmayı da sağlayacaktır.

Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü mezunu genç bir diyetisyenim. Zayiflamaiksiri.com sitesinden geniş bir kitleye ulaşmak ve insanların kilo verme süreçlerinde destek olmak istiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Sevim dedi ki:

    Aşırı kilolular için diyet yapmak daha zor. Ne kadar zayıflarsa zayıflasın dışarıdan doğru dürüst fark edilmiyor. 10 kilo versem bile çok değişmiyor. Bu nedenle kendimi bıraktıkça bıraktım ama dur demenin zamanı geldiğine eminim.
    Çok kilolu insanlar nasıl zayıflar araştırırken sizinle karşılaştım ve çok motive oldum. Teşekkürler.