Kolay Kilo Verme Yöntemleri

Kolay kilo verme yöntemlerini bilirseniz; daha kolay ve hızlı kilo verme şansını yakalayabilirsiniz. Diyet programınıza ek olarak dikkat edeceğiniz birkaç nokta ile sizde kolay verme yöntemlerini uygulayabilir, olması gerekenden daha kolay kilo verebilirsiniz. Öncelikli yapmanız gereken diyet listenizi asla kaçamak yapmadan uygulamak. Küçük kaçamaklar, tartıda size büyük sürprizler hazırlayabilirler. Bunu göz önünde bulundurun ve asla anlık tatlar için zayıflama serüveninize ara vermeyin. Tartıdaki birkaç fazlalık size zaman kaybettirir ve aynı adımları tekrar atmanıza neden olur.
Bitkisel destekleri kesinlikle kullanmalısınız. Örneğin yeşil çay içmek kilo vermeyi ve yağ yakışını hızlandıran, kolaylaştıran bir bitkisel çaydır. Zayıflamak isteyenlerin en favorisi yeşil çay olsa da çeşitli bitki çayları hazırlayarak sizde kilo vermenize yardımcı olabilirsiniz.
Hazır gıdaları ve dışarıdan yediğiniz yemekleri hayatınızdan çıkararak daha kolay kilo verebilirsiniz. Dışarıda hazırlanan gıdaların çoğu sağlıksız ve kilo almanıza neden olan yağlarla hazırlanmıştır.
Egzersiz yapmak kilo vermenin en kolay yollarından bir tanesidir. Üstelik diyet yaparken egzersiz yaparsanız; verilen kilolar neticesinde vücudunuzda oluşan hasarları, sarkmaları toparlamış olursunuz. Çeşitli egzersiz hareketleri farklı kaloriler yakmanıza yardımcı olur. Bu çeşitlilikten faydalanarak sizde en çok kaloriyi yakıp kilo vermenize yardımcı olacak egzersiz türünü seçebilirsiniz.
Detokslar ve kısa süreli şok diyetlerde kilo vermenizi hızlandırabilir. Özellikle uzun zamandır kilo verdiyseniz ve kilo verme sürecinizde yavaşlama olduysa; vücudunuzda toksik bir etki oluşmuş olabilir. Bundan kurtulmanın en kolay yolu detokslardır. Aynı şekilde 2 ya da 3 günlük şok diyetlerle vücudunuzu şaşırtabilir, kolayca kilo vermeye devam edebilirsiniz.

Kolay kilo verme yöntemleri ile zayıflamak istiyorsanız; kesinlikle tek tip besin içeren diyetlerden uzak durmalısınız. Ayrıca kolay kilo verme yöntemlerinin temelinde de klasik kurallar yattığını asla unutmamalısınız. 

Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü mezunu genç bir diyetisyenim. Zayiflamaiksiri.com sitesinden geniş bir kitleye ulaşmak ve insanların kilo verme süreçlerinde destek olmak istiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. melis dedi ki:

  Tesekkurler 🙂

 2. Esma Demir dedi ki:

  Yaklaşık 1.5 ayda 10 kilo verdim. Merak edenler için ise şunu söyleyebilirim, dikkat etmeniz gereken birinci nokta yedikleriniz yani o kadar gereksiz şeyler besleniyoruz ki. Çikolata, asitli içecekler, şeker gibi ürünlerden uzak durmanız gerekiyor. İkinci önemli nokta ise spor günlük belirli saatlerde spor yapmalısınız. Spor olmazsa olmazlardan en önemlisi. Son diyebileceğim şey ise bir kere kafanızda belirli bir hedef koyun, kaç kilo vermek istiyorsanız ve bu hedefe ulaşmak için gerekli gayreti gösterin.

 3. Kubilay çelik dedi ki:

  Kolay kilo vermek herkesin artık sorunu olmaya başladı. Bende spor yapıyorum zayıflamam lazım bu yazdıklarınızı deneyeceğim

 4. Ayşe Yıldız dedi ki:

  Ben sık sık ama küçük porsiyonlu öğünlerle yiyorum. Egzersiz yapamıyorum ama günün çoğunda ayaktayım. Özel bir program uygulamamama rağmen her zaman formumu koruyabiliyorum.

 5. orhan aslan dedi ki:

  esma demir hanfendiye kesinlikle katılıyorum. belirli grup yiyecekler insan vucuduna nükler atık gibi zarar veriyor. kesinlikle uzak durmak gerek bu yiyecek guruplarından

 6. hzumbeagio dedi ki:

  Dans ederek, Eğlenerek, Coşarak Kilo Veriyoruz! Artık Kalori Yakmak Çok Daha Zevkli ve Kolay!

 7. ahseniseviyorum dedi ki:

  bende kolay yapılan diyetler diye aratıp yanlışlıkla hızlı Kilo alma diyeti yapmıştım

 8. AyseTolga dedi ki:

  Kilo vermenin en kolay yöntemi: Güne kahvaltıyla başlamak!

 9. AdemBilgin dedi ki:

  Kilo vermenin en kolay yolu 5Y formülüdür.
  -Yediğinin
  -yarısını
  -yavaş
  -ye
  -yürü
  Yine de yememek lâzım, eritilmiyor.

 10. Kubraersoy06 dedi ki:

  Kilo vermek bu kadar zor ve külfetliyken ,kilo almak neden bu kadar kolay ?

 11. merveecaglarr dedi ki:

  Dün diyete başlayan annem yaklaşık bir dakika önce yanıma gelip”bak biraz kilo verdim sanki”dedi,ah annem kolay mı o kadar??

 12. diyetisyenadam dedi ki:

  Yemek öncesi içilen su porsiyonlarınız küçülmesine ve dolayısıyla daha kolay kilo kaybetmenize yardımcı olur.

 13. baronn1905 dedi ki:

  17 kilo verdim dile kolay

 14. aysenurgokayy dedi ki:

  15 günde diyet, en kolay diyet, çabuk kilo verdiren diyet

 15. aleynaarslanx dedi ki:

  ben 2 kilo verince yemek yiyerek kutluyorum bunu sen gelmiş 7 kilo vermek kolay gibi davraniyosun

 16. hiiilaaall dedi ki:

  neden herşey kilo almak kadar kolay değil

 17. SENTEZITION dedi ki:

  Almak kolay ama Mustafa Koç’ta da görüldüğü gibi kısa yoldan o kiloları vermek de zordur.

 18. myriamonde dedi ki:

  ay 20 kilo vermek 5 kilo vermekten daha kolay, çok büyük dram AZ kilo vermeye çalışmak.

 19. ufukderseniz dedi ki:

  Kilo vermek kolay bir sevgilin olsun birazda sıkıntı bak Nasıl eriyip gidiyorsun