Sandaloz Sakızı İle Zayıflama – Nasıl Kullanılır? Kaç Kilo Verdirir?

Sandaloz sakızı zayıflamak için kullanılan etkili kürler arasında yer almaktadır. Sandaloz sakızı kaç kilo verdirir sorusunun net bir cevabı olmasa da aklınızdaki tüm soruları cevaplamaya çalıştık.

Etkili ve kızlı kilo verme yöntemlerinden bir tanesi de sandaloz sakızı kullanarak zayıflamaktır. Pek yaygınlaşmamış olan sandaloz sakızı ile hızlı bir şekilde kilo vermek mümkün.

Sandaloz sakızını aktarlarda kolayca bulmak mümkün. Bir ay gibi bir süre için ihtiyacınız olan sandaloz sakızı miktarı yaklaşık 100 gramdır.

İlginizi Çekebilir: Sandaloz Sakızı ile Zayıflayanlardan Aslı Hanım’ın Hikayesi

Sandaloz Sakızı Nedir?

Sandaloz sakızı Kuzey Afrika’da yetişmektedir. 5 6 metre boylarında olan bir ağaçtan elde edilen bir madde olduğu bilinmektedir. Sandaloz sakızı sıcak bir havada kaldığından sakız gibi erime özelliği göstermektedir. Sandaloz sakızının rengi beyaz denebilecek kadar açık sarı bir renktedir. Sandaloz sakızı çok çabuk kırılabilir.

Sandaloz Sakızının Faydaları Nelerdir?

 • Sandaloz sakızı romatizma ağrılarını hafifletmek için kullanılmaktadır.
 • Yağların erimesine yardımcı olur.
 • Vücudunuzun metabolizma hızını artırır.
 • Kolesterolü yüksek olanların kolesterolünü düşürür.
 • Tansiyon hastalarının tansiyonunu dengeler.
 • Tok hissetmenize yardımcı olur.
 • Bağırsaklarınızın sorunsuz çalışması için büyük etkisi vardır.

Sandaloz Sakızını Kimler Kullanmamalı?

 • Hamileler ve emziren anneler sandaloz sakızını kullanmamalıdır.
 • Çocuklar sandaloz sakızını kullanamaz.
 • Tansiyonu çok düşük olanlar mutlaka doktorlarına danışarak kullanmalıdırlar.

Sandaloz Sakızı İle Kaç Kilo Verilebilir?

Sandaloz sakızını düzenli kullanmak şartı ile 15 günde 10 kilo verilebileceği söylenmektedir. Bu kadar kısa sürede bu kadar hızlı bir şekilde kilo verdirmesi sebebiyle, kilo vermek isteyenler tercih etmektedir.

Sandaloz Sakızı Kullanırken Nelere Dikkat Etmek gerekir?

 • Sandaloz sakızı kullanırken bol su içmeye özen göstermelisiniz. Günde en az 2,5 3 litre su içilmelidir.
 • Hamur işlerini kesinlikle tüketmemelisiniz. Özellikle tatlıların yanından bile geçmemelisiniz.
 • Çay ve kahve tüketirken şeker kullanmamalısınız.

Zayıflamak Sandaloz Sakızı Nasıl Kullanılmalıdır?

Çok küçük bir miktarda sandalozu (fındık tanesi kadar önerilmektedir) ezerek toza dönüştürmelisiniz. Bu işlemi ağzınızda çiğneyerek de yapabilirsiniz. Zaten sert olmadığı için çiğnemekte zorluk çekmezsiniz. Her sabah bu şekilde yutmanız gerekmektedir. Hemen üzerine 1 yemek kaşığı elma sirkesi karıştırarak hazırlayacağınız 1 su bardağı ılık suyu içmelisiniz. Elma sirkesinin metabolizma hızlandırıcı etkisi olduğundan sandaloz sakızına destek amaçlı kullanılmalıdır.

Güncelleme: Sandaloz sakızını yoğurt, meyve suyu ya da başka bir şey ile beraber tüketmek etkisini azaltabilir. Bu nedenle yutmak için yalnızca su kullanın.

Sandaloz Sakızı Nasıl Zayıflatır?

Sandaloz sakızının yapısı gereği yağları çözmek gibi bir etkisi vardır. Zayıflamak için tüketilen sandaloz sakızı ayrıca metabolizmanın hızlanmasına katkı sağlar.

Hızlanan metabolizma ve yağların çözülerek atılması sonucunda kişi zayıflar. Sandaloz sakızı ile başarı elde edebilmek için doğru kullanım önemli bir detaydır. Sakız tüketildiğinde tokluk hissi de sağlayacağından diyet yaparken sık acıkma sorununa çözüm olmaktadır. Tüm etkileri bir arada görüldüğünden kişi kolaylıkla zayıflayabilmektedir.

Sandaloz Sakızı ve Elma Sirkesi ile Zayıflama

Sandaloz sakızının etki etmesinde elma sirkesinin yardımcı olduğu biliniyor. Birçok uzman sandaloz sakızın elma sirkesi ile birlikte kullanılması gerektiğinden yana. Elma sirkesi ve sandaloz sakızının kullanımın doğru şekilde uygulanması; etki mekanizmasının çalışmasında önemli bir adımdır. Metabolizmayı hızlandıran sandaloz sakızı, elma sirkesiyle birlikte bu hızı daha da artırmaktadır.

Elma sirkesi ile zayıflama yazısına da göz atmak isterseniz sizi buraya alalım.

Sandaloz Sakızı Nerede Satılır?

Birçok faydası olan sandaloz sakızının temini çok kolaydır. Doğal ürün satışı yapan yerel ve online mağazalarda, aktarlarda sandaloz sakızı satışı yapılmaktadır. Ürün toz ya da tane halinde satışa sunulmaktadır. Zayıflamak için kullanacaksanız tane halinde satın almanız önerilmektedir. Çünkü fındık tanesi şeklinde yutulması gerekir. Her iki türde de 100 gram kadarı 30 gün civarında yeterli olacaktır.

Sandaloz sakızını internetten almak yerine aktarlardan alırsanız taze ürün alma şansınız daha yüksektir. Sandaloz sakızını alırken stok sistemini kullanmamanız önerilir. Yani alacağınız sandaloz sakızını aylık 100 gram olacak şekilde temin etmelisiniz. Bittikçe tazelemeniz, taze olarak tüketmeniz önemlidir.

Sandaloz Sakızı Günde Kaç Kere Kullanılır?

Sandaloz sakızının zayıflama etkisinden faydalanabilmek için günde iki kez kullanılması gerekmektedir. Her kullanımda sandaloz sakızı miktarı fındık tanesi büyüklüğünde olmalıdır. Sandaloz sakızının aç karnına tüketilmesi önerilmektedir. Kristal benzer görünümüyle sandaloz sakızı ağızda çiğnendiğinde kolaylıkla dağılmaktadır.

Sandaloz sakızını tükettikten sonra 20 dakika kadar beklemeli; ardından yemeğinizi yemelisiniz. Ayrıca sakızı yutabilmek adına yanında herhangi bir besin tüketmemeli; sadece su ya da elma sirkesinden birini tercih etmelisiniz. Ürünü önerilenden az tüketmek zayıflamak konusunda başarısızlıkla sonuçlanabilir. Aynı şekilde çok tüketmek ise çeşitli yan etkilerin görülmesine ve kişinin rahatsız olmasına neden olabilir.

Şişmanlığı Önlemek için Sandaloz Sakızı Kullanılır mı?

Sandaloz sakızının zayıflama konusundaki etkileri biliniyor. Ancak sandaloz sakızı düzenli olarak tüketildiğinde kilo kontrolünde de fazlasıyla etkilidir. Şişmanlığın önlenmesi için var olan kilonun korunması için sandaloz sakızı tüketilebilir. Herhangi bir zararı olmadığı için kullanımında tereddüt etmeye gerek yoktur. Tıpkı kilo verme sürecinde olduğu gibi günde iki kez aç karna tüketilebilir.

Sandaloz sakızı kişiyi tok tutacak, yiyecek tüketimi azalacaktır. Böylece hiç zorlanmadan kilo kontrolü sağlanabilecek ve şişmanlık engellenecektir. Sandaloz sakızının bu etkisinden faydalanmak için zayıflama sürecinde olduğu gibi sandaloz sakızı sonrasında elma sirkesi tüketmeye gerek yoktur.

Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü mezunu genç bir diyetisyenim. Zayiflamaiksiri.com sitesinden geniş bir kitleye ulaşmak ve insanların kilo verme süreçlerinde destek olmak istiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. nuri ilkay dedi ki:

  toz halindeki yoğurt ile bir bardak suyla veya meyve suyuyla karıştırarak içibiliyorum. yoksa gırtlağa yapışııp öksürtüyor

 2. safak kara dedi ki:

  arksdaslar yogurtla beraber yesek olmuyomu

  • admin dedi ki:

   Sevgili Safak Kara; Sandalozu başka bir şeyle karıştırmadan tüketmeniz daha iyidir. Yoğurt nötrleme yaparak etkiyi azaltabilir.

 3. Murat dedi ki:

  Sitenizin gizli takipçilerindendim. Tam 1 haftadır sandaloz sakızı kullanıyorum ve tam 4 kilo gitti. Yediklerime dikkat ettim ama abartmadım da. Spora ise; hiç zaman bulamadım. 1 hafta boyunca hiç tartılmadım ve bu sabah şok oldum.

 4. Aslı dedi ki:

  Yaklaşık 1 aydır sandaloz sakızı kullanıyorum. Tartılma alışkanlığım yok ama basenden incelme miktarım 8 cm. Göbekten 4 cm gitti. Yediklerime dikkat ediyorum, yarım saat de yürüyüş yapıyorum.

 5. hyaline dedi ki:

  acaba böbrekte taş yapma gibi bir şey söz konusu olabilir mi ?

 6. ilknur dedi ki:

  merhaba,sayfanızı yeni gördüm.Ben haşimato hastasıyım,yıllardır kilo vermeye çabalıyorum,zor kilo verip kolay alıyorum.bu sakız benim içine uygunmudur yada başka bir tavsiyeniz var mı acaba,şimdiden teşekkür ederim…

  • admin dedi ki:

   İlknur hanım, bu sakızı kullanabilirsiniz. Sizde de faydası olur ama daha çok kan şekerini düzenleyerek kilo verdirebilecek goji berry, tarçın gibi besinler öneririm. Ayrıca yoğurt kürüne de bir göz atın derim.

 7. Dilek dedi ki:

  Benim gasritim var. Sirkeyi içmesem olur mu? Sirke yerine başka bir altarnatif önerebilir misiniz?

 8. Dilek dedi ki:

  Sirke yerine başka bir şey olur mu?

 9. Nihal dedi ki:

  Ya ben kullanmak ıstıyoru 95 kiloyum kurkuyorum ilerde bır hastalık olmazmı bende vok yag var vucudumda

 10. KullanmakNihal dedi ki:

  Kullanmak ıstıyorum. Nasıl kullana cagım.

 11. Selen dedi ki:

  Ben 53 kiloyum, boyum da 1,57 falan.. Acaba düzenli kullanırsam 2 aftada 47ye inebilir miyim? Bilgilendirme için teşekkür ederim bu arada. Güzel bir site olmuş

  • admin dedi ki:

   Selen hanım; yalnızca kilo ve boy değil, size özel pek çok etkene göre bu durum değişir.
   Ancak sandaloz sakızı ile sizin kilonuzdaki bir kişinin 2 hafta içerisinde 6 kilo vermesi zor.

 12. Şadiye dedi ki:

  78 kiloyum boyum 1.70 20 günde 20 kilo vrebilir miyim acaba?

 13. Mehmet dedi ki:

  160 kıloyım ne kadar tüketmem gerek acaba gunde

 14. bbihtr dedi ki:

  sandoloz sakızını sabah akşam mı kullanıcaz birde kaç ay devam etmeliyim 6 7 ay devam etsem bir sorun olur mu

  • admin dedi ki:

   Yalnızca sabahları tüketmeniz yeterli olacaktır Bihter hanım.
   Uzun süreli kullanımlarda su tüketimine çok dikkat etmeniz gerekmekte. Böbreklere zararı olma riski bulunuyor.

   • bbihtr dedi ki:

    günde en az 2 litre su içiyorum. sabah akşam kullanıyorum. uzun süre kullanmak istiyorum bu yüzden dediğiniz gibi sadece sabahları içeceğim. böbreklere ne gibi zararı oluyor. nasıl su tüketimine dikkat etmeliyim? en az 6 ay kullanmak istiyorum çünkü birden değil yavaş yavaş kilo vermek istiyorum.

    • admin dedi ki:

     Böbreklerin çalışma düzenini bozarak, kalıcı zararlara dahi neden olabilir Bihter hanım.
     Bu nedenle günlük 2,5-3 litre su tüketiminin altında kalmamakta fayda var.
     Ayrıca önlem almak adına 4 hafta devam edip, 1 hafta ara verebilirsiniz.

 15. Burcu dedi ki:

  Iyi akşamlar benim de kizim var 12 yasinda 56 kilo bende kızım için kullansam olur mu?

  • admin dedi ki:

   Burcu hanım aslında sandaloz sakızının yan etkisi yok ama yine de ergenlik dönemindeki kızınız için kullanabileceğiniz daha sağlıklı yöntemleri tercih etmenizi öneririm.

 16. selin dedi ki:

  yoğurt bununla birlikte tüketilebilir mi

  • admin dedi ki:

   Yoğurtla tüketmeyin Selin hanım. Sandaloz sakızını su ile tüketmeniz en güzeli. Ardından da elma sirkeli su tüketebilirsiniz.

 17. sebahattin yaman dedi ki:

  MERHABA BUGÜN BENDE SANDOLOZ SAKIZI ALDIM VE ÇEKTİRİP TOZ HALİNE GETİRTTİM MSR SANDALOZ (SANDAROZ) SAKIZLI KARIŞIM içeriğindeki sandaloz sakızı,
  biberiye,
  funda,
  kekik
  keten tohumu BUNLAR AYRIMI KULLANMAK GEREK BUNU BİLEMEDİM SAYGILARIMLA

 18. sebahattin yaman dedi ki:

  öyle yapıyorum saldonoz sakızı nın bu kadar iştah kesici oldugunu bilmiyordum 114 kilo ile başladım bir hafta da ne kadar vericem deniyecem resmen açlıgım gitti diger yazdıklarımıda çay olarak içiyorum yanlız saldonoz sakızı nı sirkesiz olarak tüketiyorum ilık su ile içiyorum 2 hafta sonra tekrar yazıcam inşallah. saygılarımla

 19. fatma dedi ki:

  merhaba benim size bir sorum olacak Brown capulitlere aldım içeriğin araştırırken sizi buldum 109 kilo ile ilaca başladım 26 sında şu An 105 oldum çok hızlı kilo verdiriyo ama endişelerim var bu ilaçlarda kimyasal maddeler varmı bilmiyorum tamamen bitkisel diyorlar bilemedim normalde diyetisyen gidip kilo veremeyen biriyim tesekkurler

  • admin dedi ki:

   Fatma hanım;
   Ürünün içeriğini yazarsanız yorum yapabilirim.
   Bilmeden bir şey demek yanlış olur ama mümkün mertebe doğal yollardan kilo vermek en güzeli

 20. sebahattin yaman dedi ki:

  MERHABA 10 GÜN OLDU VE SALDONOZ SAKIZINDAN İNANILMAZ ETKİ GÖRDÜM 114 KİLODAN 110 KİLOYA İNDİM TABİKİ BİRAZDA ÖDEM ATTIGIMDAN 4 KİLO CABUK VERDİM VE İNANILMAZ İŞTAH KESİYOR BOĞAZIMI TUTAMAYAN BİRİYİM SALDONOZ SAKIZI GERÇEKTEN İŞE YARIYOR YEMEK AKLIMA GELMİYOR NERDEYSE HERKEZE SALDONOZ SAKIZINI TAVSİYE EDERİM BEN ÇOK MEMNUN KALDIM HEDEFİM 85 KİLOYA İNMEK AYDA 4 KİLO VERSEN YETER UMARIM HEDEFLERİME EN KISA SÜREDE ULAŞIRIM BİR AY SONRA TEKRAR GÖRÜŞMEK DİLEĞİYLE.

 21. sebahattin yaman dedi ki:

  merhaba bir ayı geçtik ve şu anda tam olarak 104.60 kiloyum saldonoz sakızı gerçekten işe yarıyor benim hedefim 85 kilo sabredip vericem bu kiloları.

 22. Mayaminos dedi ki:

  1.65 boy 82 kilo sandaloz sakizi aldim sabahlari elma sirkesiyle iciyorum ama diyet gerekli mi ve robota cekipte un halinde bir kasik elma sirkeli suya katip icsek olmaz mi diger turlu midem bulaniyor ve gunde 1 mi 2 mi ne kadar sure kullanmalidir

  • admin dedi ki:

   Sevgili Mayaminos;
   Diyet ile beraber uygularsanız alacağınız sonuç daha iyi olur ama şart değil.
   Zaten sandaloz sakızının iştah kapatıcı bir etkisi de bulunuyor.
   Karıştırarak içmenizde herhangi bir sorun bulunmuyor.
   Günde 2 kere kullanılmalı.

 23. nedrin dedi ki:

  selahattin bey kac kilo verdiniz acaba 1 ay sonra yazacagim demissiniz yazmamissiniz merak ettim kullanmaya devam ediyormusunuz

 24. gülsüm dedi ki:

  Merhabalar fibromiyalji rahatsızlığım için araştırma yaparken ulaştım sayfanıza sandoloz sakızı ile günlük sakızı aynı şey mi acaba bilgilendirirseniz sevinirim. Teşekkürler.

 25. Aysel dedi ki:

  Benim bi sorum olcak ben uyku hakları kulanıyorum etkisini kaybederdi Sandaloz Sakızın???

 26. ayözge dedi ki:

  Merhaba, sandaloz sakınızı bugün duydum ve denemeyi düşünüyorum 1.67 boyundayım ve 70 kiloyum 5 kilo vermek istiyorum.

 27. Eda dedi ki:

  05.03.2018 pazartesi günü sandoz sakızı kullanmaya başlayacağım. Suan pazar gecesi. Pazartesi sabah bismillah başlıyorum. Sizlere her hafta pazartesi sabahi durumu yazacagim…. takipte kalın millet 🙂

 28. Halit dedi ki:

  Mrb toz haline getirmeden tane tane su ile yutmak işe yararmı ve ac karna diyorsunuzda yemegin üstüne tuz gibi atıp 1 ayda 20 kilo vereni gördüm, ben denedim ymegin tadını yenmıcek hale getiriyor bu yüzdende tane tane yutmak gibi bir çözüm buldum bilmem yararmı.

 29. Aslı dedi ki:

  Merabalar arkadaşlar bende yeni başladım dördüncü günüm sandaloz sakızına ve 79 kiloydum 77 ye düştüm muhteşem birşwy 🙏☺️Banada bir arkadaşım tavsiye etmişti iyikide etmiş diyorum

 30. Mat dedi ki:

  Mrb..sandoloz sakızıyla beraber diyet yapiyorum..hurma(medine) tuketsem bi sorun olur mu?

 31. Gerekyk dedi ki:

  Ya doktor ender saraç TV de söylemişti havanda ezip 1 yemek kaşığı elma sirkesi ve bir bardak ilik su hepsini birlikte icilmesini söyledi boyle yapsak olur mu illa çignememiz mi gerekli sakizi

 32. EBRU dedi ki:

  MRB BEN HARBELİFE KULLANIYORUM SANDALOZ SAKIZINIDA KULLANSAM OLURMU ACABA

 33. Meryem dedi ki:

  Sandaloz sakızı nerede satılır? Hangi markayı önerirsiniz?

  • Betül Yücel dedi ki:

   Meryem hanım;
   Sandaloz sakızı aktarlarda satılmakta.
   Açık olarak alabilirsiniz. Özel bir marka aramanıza gerek yok.

 34. Beyza dedi ki:

  Aknetrend hap sivilce için kullanıyorum bu sandoloz elma sirkesibi yapsam zararı olurmu ?? Acil yardimm

 35. Ysmn dedi ki:

  Ne kadar süre kullanmalıyız

 36. Yannis Blt dedi ki:

  Merhaba bende iki gün oldu başladım nasıl kullanmam gerektiğini bilemiyorum emin değilim fındık tanesi kadar alıp sadece elma sirkesiylemi yoksa su ve elma sirkesiyle karıştırılmamı? Yardımcı olumusunuz

 37. Fadime dedi ki:

  Emziren anneler niye kullanamıyor ne gibi zararı olabilir bebeğe bir zararı olurmu

 38. Sıla dedi ki:

  Merhaba bugün aktaran sandaloz tozunu aldım yoğurtla ve yulafla karıştırıp yemeni söyledi görevli ama tozunu yoğurtla yemeyin demissiniz kafam karıştı 🤔

 39. Elff dedi ki:

  Elma sirkesi mideme dokunuyor limonlu su ile birlilte kullansam yine de etki eder mi

 40. Fatoş dedi ki:

  Merhaba benim bebegim19 aylık günde iki defa emiyor yemek yiyor çoğunlukla sandoloz sakızlı sirkeyi kullanabilirmiyim