Zayıflama Yöntemleri » Diyet Listeleri » 1000 Kalorilik Diyet Listeleri

1000 Kalorilik Diyet Listeleri

1000 kalorilik diyet Listeleri

1000 kalorilik diyet, kısa sürede kilo vermek isteyenlerin alması gereken en düşük kalorili diyettir. Günlük 1000 kalorinin altına düşmek, sağlığınız açısından son derece zararlıdır.

1000 kalorilik diyetlerde amaç vücudun mineral ve vitamin bakımında eksik kalmamasını sağlamaktadır. Besin değeri yüksek seçeneklerle 1000 kalorilik diyetler yaz kış uygulanabilir. Ancak kilo vermek için sadece diyet yapmanın yeterli olmayacağını bilmeli ve bir yandan da spora vakit ayırmaya özen göstermelisiniz. Kilo vermek için yapabileceğiniz sporlar için https://www.zayiflamaiksiri.com/category/spor bölümüne bakabilirsiniz.

1000 Kalorilik Diyet Listesi-1

1000 kalorilik bu diyet 7 gün olarak hazırlanmıştır ve haftada 1-2 kilo verebileceğinizi vaat eder. Spor desteğiyle verilecek kilo miktarı 3’e kadar çıkabilir. Diyet programı, 3 ana ve 2 ara olmak üzere toplamda 5 öğün olarak planlanmıştır. Ara öğünlerde çoğunlukla meyveye yer veriyor olmasından meyvedeki vitaminlerden mahrum kalmamanızı sağlar.

Balık, yumurta, tavuk ve süt ürünleri gibi güçlü içeriklere sahip besleyici gıdalara bolca yer verilen diyette açlık hissetme olasılığınız pek yok. Listede ayrıca her öğünde verilen yiyeceklerin kalori miktarlarını da görebiliyorsunuz. Diyet listesinde dikkat etmeniz gereken ölçülerdir. Listede gördüğünüz bir adet elma için küçük boy bir elma düşünmelisiniz.

Pek çok diyet uygulama sırasında sıkmasına karşın; bu diyet listesinde öğünler çeşitli besin gruplarıyla hazırlandığı için sıkıcı olmaktan çıkmıştır. Bu özelliğiyle ayrıca çeşitli vitamin ve mineralleri de almış olursunuz.

1000 Kalorilik Diyet Listesi-2

Günlük 1000 kaloriden oluşan bu diyet listesi 3 günlük olarak hazırlanmıştır. Bu üç günlük menüyü bir hafta boyunca da uygulayabilirsiniz. Diyet listesinde, kalori listesini kontrol ederek minik değişikliklere gidebilirsiniz. Değişiklik basit yönde olmalıdır.

Et yerine tavuk ya da hindi eti ve pilav yerine makarna gibi değişiklik uygundur. Bu listeyi uyguladığınız sürede yağ kullanımını azaltmanızda fayda var.

Diyetle ilgili dikkat etmeniz gereken bir nokta patatestir. Patatesi sebze kategorisinde kabul etmemeli; bir dilim ekmekle küçük boy bir patatesi yer değiştirmelisiniz. 1000 kalorilik bu diyetine amacı haftada 2-4 kilo verilmesi yönündedir. Diyeti bir hafta ara verdikten sonra tekrar edebilirsiniz.

1000 Kalorilik Diyet Listesi-3

Tek günlük diyet listesi şeklinde hazırlanan program, 1 haftaya kadar devam ettirilebilir. Bir hafta uyguladıktan sonra diyete ara vermeniz gerekecektir. Diyetin içeriği hayvansal protein ve sebze açısından zengindir. Doğal olarak vitaminsiz, mineralsiz kalıp kendinizi halsiz hissetme olasılığınız pek yoktur.

Bünyesi zayıf olanlar ilk günlerde kendilerini kötü hissedebilirler ama bu durum geçicidir. Listede yazan hiçbir besini aksatmamanız önemlidir çünkü günlük 1000 kalorilik bir programlama yapılmıştır. Diyette 3 ana ve 3 ara olmak üzere 6 öğün bulunmaktadır. Metabolizma hızı için ara öğünlerin aksatılmaması da önemlidir.

1000 kalorilik diyet (1 günlük)

1000 Kalorilik Diyet Listesi-4

Günlük 1000 kalori olarak programlanan diyet listesinde dikkat edilmesi gereken en önemli şey beslenme saatleridir. Kahvaltı saati, yemeklerin saati asla aksatılmamalıdır.

Öğle yemeği tam 12’de, akşam yemeğini akşam 6’da olacak şekilde saat programınızı yapabilirsiniz. Diyet listesi 3 ana ve 3 ara öğün olarak hazırlanmıştır. Az az ve sık beslenme sistemine göre hazırlanan 1000 kalorilik diyet listesini bir hafta boyunca uygulayabilirsiniz. Hedeflediğiniz kiloya ulaşana kadar listede kalori oranı aynı olan besinlerin yerini değiştirerek uygulamaya devam edebilirsiniz.

1000 kalorilik diyetle kaç kilo verilir

1000 Kalorilik Diyet Listesi-5

Bir günlük verilen liste toplamda 1000 kalori içermektedir. Bir günlük programı hedeflediğiniz kiloya ulaşana kadar devam ettirebilirsiniz. Listede değişiklik yapma hakkına sahipsiniz ama kalori değerine çok dikkat etmelisiniz.

Öğle yemeğini, aynı kalorideki başka bir yemekle değiştirebilirsiniz. Diyette akşam yemeği en geç akşam 7’de yenmiş olmalıdır. Akşam yemeği sonrasında ara öğünün ise en geç 8.30’da yenmiş olması gerekir. Bu saatten sonra kesinlikle yiyecek tüketmemeli; sadece şekersiz çay, kahve, sade soda içmelisiniz.

Listeyi eksiksiz olarak bir hafta boyunca uygularsanız; ortalama 2 kilo verebilirsiniz. İlk hafta verilen kilo miktarı büyük olasılıkla vücuttaki ödemin atılmasına bağlı olarak çok olacaktır. Sonraki haftalarda verdiğiniz kilo miktarı düşerse endişe etmemelisiniz.

5. 1000 kalorilik diyet programı

1000 Kalorilik Diyet Listesi-6

7 gün olarak hazırlanmış diyet listesini bir hafta uyguladıktan sonra ister bir hafta verip sonra devam ederek isterseniz ara vermeden hedef kilonuza ulaşana dek sürdürebilirsiniz. Program günde 1000 kalori almanızı sağlayacak şekilde hazırlanmıştır. Bu nedenle öğünlerin eksiksiz olarak uygulanması önemlidir. 3 ana ve 3 ara öğünden oluşan diyet listesinde az ve sık beslenme sistemi uygulanmıştır.

Diyet listesinde besin çeşitliliğine çok önem verilmiştir. Vücudun vitamin, mineral ve antioksidan bakımından eksik kalmasını engellemek adına çeşitli besin gruplarına yer verilmiştir. Porsiyonlar az tutularak çeşitlilik artırılmıştır.

Diyette öğünler içinde ekmeğe de yer verilmiştir. Ancak ekmek tüketirken dikkat etmeniz gereken listedeki ekmek çeşidini almış olmanızdır. Beyaz ekmekle yapılan 1000 kalorilik diyetle kilo veremezsiniz. Diyet listesi harfiyen bir hafta boyunca uygulanırsa; bir hafta sonunda 2-3 kilo verilmesi mümkündür.

1000 Kalorilik Diyet Listesi-7

Tek günlük olarak hazırlanan bu diyet listesi çok katı kurallarla hazırlanmamıştır. Örnek listeyi hedef kilonuza ulaşana dek üzerinde değişiklikler yaparak uygulayabilirsiniz. Diyet listesinin kahvaltı öğünü ortalama 300-350 kalori olarak belirlenmiştir. Öğle ve akşam öğünü 250-300 kalori, 2 adet ara öğünse toplamda 100 kaloridir.

Listede kahvaltı, öğle ve akşam öğünleri için çeşitli alternatifler verilmiştir. Öğün için bunlardan birini tercih etmelisiniz. Kalori miktarının düşüşe geçmemesi için öğünlerde yer verilen yiyecekleri eksiksiz olarak tüketmelisiniz. Az kalorili beslendiğinizde vücut kendini korumaya alarak kilo vermeyi durdurabilir.

1000 kalorilik bu diyet listesiyle haftada ortalama 2 kilo verebilirsiniz. Sonraki haftalarda bu miktar elbette düşecektir. Zaman içinde haftalık kilo verme miktarınız 200-300 gram seviyelerine düşecektir. Diyet listesinde meyve, sebze çeşitliliğine dikkat edilmiş ve diyetin sıkıcı olmaması için epey çaba verilmiş.

Bu diyetin bir diğer özelliği ise bel ve basen bölgelerinde fazlalıkların yakılmasına destek oluyor olmasıdır. Diyet yaparken sporu da aksatmazsanız; çok kısa sürede sonuca ulaşabilirsiniz.

1000 Kalorilik Diyet Listesi-8

Günlük 1000 kaloriye ulaşmayı hedefleyen diyet listesi 3 günlük olarak hazırlanmıştır. 3 günlük diyeti hedef kilonuza ulaşana dek liste üstünde ufak değişiklikler yaparak uygulayabilirsiniz. Ara öğünsüz, 3 ana öğün olarak hazırlanan diyette sık beslenme sistemi tercih edilmemiştir. Listede verilen besinleri tüm öğünlerde eksiksiz olarak tüketirseniz, yeterli sıvı alırsanız; aralarda büyük olasılıkla acıkmayacaksınız.

Diyet listesini bir hafta uygulayanlar, hafta bittiğinde 2-3 kilo kadar verebilirler. Sonraki haftalarda kilo miktarınız önce 500 gram ile 1 kilogram arasına inecek; sonraki haftalarda ise 200-300 gramlara düşecektir. İlerleyen zamanlarda kilo verme durma noktasına gelebilir. Bu noktaya geldiğinizde diyete bir haftalık ara vermeniz yeterli olacaktır. Aşırı kilolu olanlar ayda 8 kilo kadar verebilirler.

“1000 Kalorilik Diyet Listeleri” hakkında 2 yorum

  1. Merhaba 82 kiloyum gunluk 1000 kalori aliyorum ekmek ve seker tuketmiyorum 1000kaloriyi daha cok sebze ve meyvelerden alıyorum ayrıca leslie ile 3 mil yapiyorum düzenli olarak 20 yasindayım ama metabolizma yasim 35 kilo vermem bu sekilde mumkunmudur boyum 176

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir